Sahte Şarj Başlığı Kullanıyorum Zararlımı

Salih Doğru sordu 🤔 10 ay önce

Merhaba aliexpress den getirdiğim bi şarj aleti var. gerçekten ucuza aldım yani 5 lira var yada yok. Cihaz biraz ısınıyor gibi oluyor ama şarj olmasında problem yok. Sahte şarj başlığı olduğundan şüphe ediyorum bunun zararını görür müyüm

1 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 10 ay önce
Soru Sor

Merhaba, evet pildeki li-on hücrelere zarar vererek entegre arızası yapabilir. Farklı şarj başlığı kullanmak eğer şarj aletinden gelen akım cihazınızın bataryasıyla uyumlu değilse uzun vadede problemle yol açabilir. Cihazın ısınması bunun belirtilerinden biridir.

Sahte şarj başlığı kullanmak bataryanızı aşırı yükleyebilir ve şişerek cihazınızda büyük hasarlara neden olabilir. Bataryalar normal boyutlarının iki katına kadar genişleyerek cihazı kullanılamaz hale getirebilirler.

Sahte şarj başlığı yine bataryanızın ısınmasına ve telefonunuzda kalıcı hasarlar oluşmasına neden olacaktır. Batarya sıvısı dışarı akabilir ve cihazınızın devre kartı gibi bileşenlerine zarar verebilir.

Batarya patlayıcı özellikte olduğundan sağlığınız için de orijinal şarj aletleri kullanmalısınız. Bunları CepMarket servisimizde bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: 0216 345 83 84 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Hızlı & güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi.CepMarket

için cevapSahte Şarj Başlığı Kullanıyorum Zararlı mı?
5 (100%) 1 oy verildi

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

16 + 15 =