Note 9 problemler Hk.

Note 9 problemler Hk.

Bize Sorun ✓Kategori: DiğerNote 9 problemler Hk.
Ahmet Emre sordu 🤔 2 sene önce

Merhaba yaklaşık bir ay önce büyük bir hata yapıp elden note 9 cihaz satın aldım. Sıfır olmadığını biliyordum fakat böyle çıkacağını tahmin edemedim. Başlangıçta yaptığım incelemede bir sorun gözükmedi fakat eve geldikten sonra sorunlar baş göstermeye başladı.

Hepsini sıralayacağım bunlarlar ilgili ne yapabiliriz öğrenmek istiyorum.

  1. Ekran boşladı. Ekran orta yerinde boşluk oluştu ve elimle bastırdığımda yaylanmaya ses çıkartmaya başladı.
  2. Telefon hiçbir şekilde stabil şebeke alamıyor. Şebeke göstergesi her zaman full fakat arayanlar çoğu zaman bana ılaşamadıklarını söylüyor. Gün içinde ofiste evdeyken de birini aramaya çalıştığımda ağda kayıtlı değil uyarısı alıyorum ve arama yapmıyor. Bu çok sık olduğu için bütün gündelik yaşamımı etkiliyor.
  3. Arka kamerada zaman zaman optik sabitleyici sürekli çalışır halde takılı kalıyor. Telefondan titreşim geliyor ve görüntü de aynı şekilde sürekli titriyor.
  4. Telefonda konuşurken karşı taraf zaman zaman kendi sesini duyduğunu söylüyor. Bu normal telefon kulakta konuşurken oluyormuş. Bunun yanında hoparlöre aldığımdaysa karşı taraf tamamen kendini duyduğunu beni duyamadığını vs söylüyor.
  5. Son olarak zannedersem bu telefon rootlu cihazmış. Banka uygulamasında giriş yapmaya çalışırken uyarı verdi ben de ne olur ne olmaz diye bankacılık uygulamalarını hiçbir şekilde açmadım. Rootlu olup olmadığını bilmiyorum ve bu konuda yeterli bilgim ve araştırma yapacak vaktim yok. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Tüm bu sorunlar hakkında bilgi ve çözüm önerilerinizi bekliyorum.

[telefon-no-gizlenmiştir]

1 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 2 sene önce
Soru Sor

 
 
Merhaba; İletişim bilgilerinizden sizlere ulaşamadık, bu gibi bir cihazın arızaya değmeyeceğini bildirmek istemiştik. Bu gibi sorunlu onarımların ardından hataların genellikle devam ettiği gözlemlenmektedir. Ekranın altında oluşan boşluk sökülürken risk içerip hasar görme ihtimalini getirir. Sonrası şebeke çipinin arızalanmış olması çok büyük bir ihtimal, kamera değişimi ise orijinal olarak oldukça masraflıdır. Bir çok tamir firması bu gibi sorunlu cihazları onarmak istemez, sonrasında garanti sunamayacakları için tekrarlanan bir arızada sorumluluk almak istemezler.

Bu durum için anlayış göstermenizi umarak, sizlere yardımcı olamayacağımızı belirtmek isteriz.

Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
 

Hızlı & güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi.
CepMarket

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

15 + 20 =