iPhone ses aygıtı bulunamadı hata

iPhone ses aygıtı bulunamadı hata

Bize Sorun ✓Kategori: DiğeriPhone ses aygıtı bulunamadı hata
Teknologi sordu 🤔 3 sene önce

iphone ses aygıtı bulunamadı hatası alıyorum bir ara hoparlörde cızırtı vardı ardından ahizeden ses az geliyordu sonrasında iPhone ses aygıtı bulunamadı hatası verdi iPhone ses aygıtı bulunamadı hata sorununun çözümü nedir tam olarak

1 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 3 sene önce
Soru Sor

Merhaba; iPhone’unuz herhangi bir ses çıkarmıyorsa, muhtemelen yazılımsal veya fiziksel veya sıvı hasarı vardır. iPhone’unuzu daha önce ıslattıysanız veya yanlışlıkla düşürdüyseniz, donanımın zarar görmesinin kök nedeni olduğunu düşünebilirsiniz.

Hatalı uygulamalar, hatalı ayarlar ve hatalı güncellemeler iPhone ses aygıtı bulunamadı hatasına sebep olabilir. Bu bağlamda, hatalı bir güncelleme sonucu ortaya çıkan bir iPhone’da ses yok hatasına çözümü için aşağıdaki vurgulu geçici çözümlere ve genel çözümlere başvurabilirsiniz.

İlk çözüm: Yumuşak sıfırlama (yeniden başlatma).

Basit bir yeniden başlatma, küçük yazılım aksaklıklarına atfedilen ses sorunları da dahil olmak üzere cihaz sorunlarıyla uğraşırken çok iyi şeyler yapabilir. Uygulamalar veya iOS için yeni güncelleştirmeler yüklendikten sonra yeniden başlatma veya yazılım sıfırlaması yapılması da önerilir. Bunu yapmak, yeni kurulan güncellemedeki yeni değişikliklerin uygun şekilde uygulanmasını sağlayacaktır. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Power Off (Güç Kapalı) seçeneğine görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun .
 2. Cihazınızı tamamen kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin.
 3. 30 saniye sonra , Apple logosu görünene kadar Güç düğmesine tekrar basın .

iPhone’unuz tamamen açıldığında, ses / ses çıkışlarının amaçlandığı gibi çalışıp çalışmadığını test edin.

İkinci çözüm: Zil sesini kapatın / açın ve ses ayarlarını yapın.

iPhone’unuzun ses sisteminin rasgele aksaklıklarla karşılaşacağı zamanlar vardır ve işleri düzgün bir şekilde geri almanın tek yolu zil sesini kapatıp tekrar açmaktır.

Başlangıç ​​olarak, zil / sessiz düğmesi iPhone’unuzun sol tarafında bulunur. Çalmaya ayarlı olduğunda, uyarılar, zil sesleri ve sesler iPhone hoparlörlerinizde çalınır. Sessiz olarak ayarlandığında, uyarı veya zil sesi duymazsınız, ancak diğer sesler iPhone hoparlörlerinizde çalar. iPhone’unuz da titreyecek.

 1. iPhone’unuzu çalma moduna getirmek için, düğmeyi çevirerek turuncu görünmeyecek şekilde çevirin.
 2. iPhone’unuzu sessiz moda getirmek için, düğmeyi turuncu görünecek şekilde çevirin.

Gerekirse kontrol etmeniz ve yapılandırmanız gereken bir başka şey, iPhonedaki sesler ve haptiktikler ayarlarınızdır. Varsayılan olarak, Zil sesleri ve Uyarılar ses seviyesi, ses çalma için ayarlanan ses seviyesini yansıtır.

Düğmelerle Değiştir seçeneklerini kapatarak zil sesini ve alarm sesini diğer uygulamalardan ayrı olarak kontrol edebilirsiniz . Bunu yapmak, zil seslerinizi manuel olarak ayarlamanızı ve Ayarlar-> Sesler ve Haptikler menüsünde alarm sesini ayarlamanızı gerektirir .

iPhone’unuzun yanındaki Sesi Aç düğmesine basarak sesi daha yüksek seviyeye ayarlamayı unutmayın .

Üçüncü çözüm: Bluetooth’u devre dışı bırakın.

Güncelleme, iPhone ayarlarınızı otomatik olarak değiştirmiş ve bu nedenle etkinleştirilmemiş olması veya tam tersi olması gereken özelliklerin etkinleştirilmesine neden olmuş olabilir. Örneğin, yeni iOS güncellemesi otomatik olarak Bluetooth’u açarsa, özellikle iPhone’unuz Bluetooth hoparlörleriniz ve diğer Bluetooth özellikli ses aksesuarlarıyla eşlendiğinde, iPhone sesinizi duyamayabilirsiniz. Bunu dışlamak için, Bluetooth ile iPhone’nunuzu aşağıdaki adımlarla açıp kapatın:

 1. Parmağınızı Giriş ekranının altından yukarı kaydırın. Bunu yapmak Kontrol Merkezini açacaktır .
 2. iPhone’unuzda Bluetooth’u devre dışı bırakmak için Bluetooth simgesini bulun .

iPhone’unuzu yeniden başlatın ve ses çıkışının zaten istendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Dördüncü çözüm: Tüm ayarları sıfırlayın.

Yeni güncelleme mevcut ayarlarınızı geçersiz kılabilir. Bu nedenle, bazı seçeneklerin veya ayarların değerlerinin değiştirilme ve böyle bir çatışmaya neden olma eğilimi vardır.Mesele şu ki, hangi ayarların veya seçeneklerin değiştirildiğini ve geri alınmaları gerektiğini belirlemek zor olacak. Bunu düzeltmek için, iPhone’nunuzdaki tüm ayarları aşağıdaki adımlarla sıfırlamayı deneyebilirsiniz:

 1. Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun .
 2. Genel’e dokunun .
 3. Sıfırla’ya dokunun .
 4. Verilen seçeneklerden Tüm Ayarları Sıfırla’yı seçin .
 5. İstenirse cihaz şifrenizi girin.
 6. Ayarların sıfırlandığını onaylamak için seçeneğe dokunun.

Bu sıfırlama verilerinizi etkilemez ve iPhone’unuzun dahili hafızasında saklanan kişisel bilgiler bu nedenle veri kaybına neden olmaz.

Beşinci çözüm: iTunes’ta iOS’i geri yükleyin.

Şans eseri, yeni iOS güncellemesi önceki geçici çözümlerden herhangi biri tarafından düzeltilemeyen bazı ses hataları içeriyorsa, iOS’u önceki bir yedekten geri yüklemek için başvurabilirsiniz. İTunes’ta bir kurtarma modu geri yükleme veya DFU modu geri yükleme için gidebilirsiniz. Başlamak için, iTunes yazılımının en son sürümünün yüklü olduğu bir bilgisayarı (Windows veya Mac) korumanız gerekecektir. Sonraki adımlara bakın.

iPhone kurtarma modunda geri yükleme:

 1. iPhone’unuzu bilgisayarınıza verilen USB konektörünü veya Yıldırım kablosunu kullanarak bağlayın.
 2. Bilgisayarınızdaki iTunes’u açın.
 3. iPhone’unuz bağlıyken, aşağıdaki adımlarla yeniden başlatmaya zorlayın:
  • Yanına / Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini aynı anda iTunes’a bağlan ekranını görene kadar basılı tutun . İlk önce kurtarma moduna girmeniz gerekeceğinden, Apple logosu göründüğünde düğmeleri bırakmayın.
 4. Güncelle veya Geri Yükle seçeneğini gördüğünüzde, iTunes’u verilerinizi silmeden yeniden yüklemek üzere iTunes’a komut vermek için Güncelle’yi seçin . Aksi takdirde,Geri Yükle’yi seçin ve önceki bir iOS yedeklemesinden geri yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.
 5. İTunes’un iPhone’unuzun yazılımını indirmesinin bitmesini bekleyin. İndirme 15 dakikadan fazla sürerse ve iPhone’unuz iTunes’a Bağlan ekranından çıkarsa , indirme işleminin bitmesine izin verin ve kurtarma moduna tekrar girmek için önceki adıma dönün.
 6. Güncelleme veya Geri Yükleme tamamlandığında, iPhone’unuzu tercihinize göre ayarlayın.

iPhone DFU modunda geri yükleme:

 1. Birlikte verilen USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Telefonunuz açık veya kapalıyken yapabilirsiniz.
 2. Bilgisayarınızda iTunes’u açın, ardından iPhone’unuzu tanıyana kadar bekleyin.
 3. Bağlandığında, Güç düğmesini ve Giriş düğmesini aynı anda yaklaşık 8 saniye basılı tutun .
 4. Geçen süreden sonra Güç düğmesini bırakın, ancak “iTunes kurtarma modunda bir iPhone algıladı” mesajını görene kadar Giriş düğmesini basılı tutun .
 5. Ardından Giriş düğmesini bırakın .

iPhone ekranınız tamamen siyah olursa, DFU moduna başarıyla girdiğiniz anlamına gelir. Ama değilse, tekrar denemek ve en baştan başlamak gerekir.

DFU moduna başarıyla girdikten sonra, iTunes 7’de iPhone geri yüklemek için bu ekrandaki talimatları izleyin.

Hızlı & güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi.
CepMarket

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

16 + 10 =