iphone 11 su kacmasi sorunu-tamiri yaptirmak cep telefonu tamircisine soru sormak istiyorum

iphone 11 su kacmasi sorunu-tamiri yaptirmak cep telefonu tamircisine soru sormak istiyorum

Bize Sorun ✓Kategori: Cam Değişimiiphone 11 su kacmasi sorunu-tamiri yaptirmak cep telefonu tamircisine soru sormak istiyorum
Eslem Kıvanç sordu 🤔 3 ay önce

Selamlar ekranım sanırım bozuldu tuhaf nem sorunu var basmıyor ve ilk dakikalarda ekran vardı şimdi ekranı tamamen yok oldu. İPhone 11 için içine su kaçması sorununu siz tamir ediyormusunuz bunun için kaç para istiyorsunuz

1 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 3 ay önce
Soru Sor

Merhaba; Sıvı teması tamir aşamaları modeller arasında farklılık gösterebilir, fakat firmamız su alması gibi durumlarda iPhone gibi popüler telefonlarda %90+ başarı ile onarım işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

iPhone 11 su kaçması sorunu tamiri yaptırmak

Apple i phone 11 modelini suya ve toza karşı dayanabilecek şekilde üretmiştir. Apple’ın kendi yaptığı açıklamaya göre iPhone 11 modeli 2 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanabilecek şekilde üretilmiştir. Peki nasıl oluyor da böyle dayanıklı bir cihaz sıvı temasından dolayı bozulabiliyor. Öncelikle bunun birden fazla nedeni olabilir bunlardan en önemlisi cihazı suya karşı koruyan ve kasanın içerisinde bulunan özel yapıştırıcının tahrip olmasıdır. Böyle bir durumda bir bölümü tahrip olan yapıştırıcı telefonumuzun o bölgesinden su almasına sebep olacaktır.

Su Alan Bir Telefona Nasıl Müdahale Edilir

Telefonumuzun içerisine herhangi bir yolla su girdiyse yapacağınız müdahale çok önemlidir. Bu müdahale telefonunuzun daha fazla hasar almasını önleyecektir. İlk olarak sıvı teması olduğunu anladığınızda telefonunuzu kapatmalı ve kesinlikle şarja takmamalısınız. Eğer telefonu şarja takarsanız bataryanın patlamasına ve yaralanmaya sebebiyet verebilirsiniz. Telefonu kapattığınızda hiç vakit kaybetmeden profesyonel destek alabileceğiniz bir servise götürmeniz gerekmektedir. Çünkü telefonun içerisinde bulunan sıvı başka bölgelere sızabilir ve telefonunuza daha fazla hasar verebilir. Yani sıvı teması olan bir telefonu pirince yatırmak gibi yöntemler işe yaramaz, aksine telefonunuzun daha fazla hasar almasına neden olabilir. Sıvı alan telefonunuzu kapatın eğer üzerinde ıslaklık ve nemlilik varsa havlu benzeri bir kumaşla telefonu kurutun böylelikle sıvının telefonun içine girmesini engellemiş olursunuz.

Telefonu kuruttuktan sonra fön makinesiyle kulaklık, hoparlör ve ahize girişlerinden telefonunuza sıcak hava tutarak içeriye giren sıvının buharlaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra eğer hemen teknik servise gidemiyorsanız telefonunuzu petek üzerine koyarak kurutma işlemine devam edin. Bu şekilde telefonunuza müdahale ederseniz muhtemel doğabilecek hasarlarında önüne geçmiş olursunuz. Bu yöntemler tatlı su temasında uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Telefonunuza deniz suyu gibi tuzlu su girerse yapmanız gereken öncelikli işlem tuzun telefonunuza vereceği muhtemel hasarı önlemek olmalıdır. Tuz telefonunuzun içerisinde oksitlenmeye sebep olacağından öncelikle bu durumu engellemelisiniz. Deniz suyuyla temas eden telefonu aynı şekilde kapatmalı ve kesinlikle şarja takmamalıyız. Deniz suyunun telefonda oluşturacağı tuzu önlemek için ıslak bir bezle telefonun girişlerini silmeli ya da çok fazla olmayacak şekilde telefonu tatlı su ile yıkamalıyız. Böylelikle telefonun içinde oluşabilecek tuzlanmayı önlemiş oluruz bu adımdan sonra yukarıdaki adımları izleyerek telefonumuza müdahale edebiliriz.

Sıvı Teması Olan Bir Telefona Nasıl Tamir İşlemi Yapılır.

Servisimize getirdiğiniz sıvı teması olan telefonlarınızı öncelikle uzman teknisyenlerimiz bir takım testlere tabi tutuyor ve sıvının telefonunuza ne kadar zarar verdiği tespit ediliyor. Bu adımdan sonra size değişecek ve tamir edilecek parçalar hakkında bilgi verildikten sonra sizin onayınızdan sonra tamir işlemlerine başlanıyor. Öncelikle tespit edilen zarar görmüş parçalar telefonunuzdan çıkarılarak bu parçaların tamir işlemi gerçekleştiriliyor. Yüksek maliyetlerden kaçınmak adına direk parça değişimi yerine öncelikle orijinal parçaları tamir etme yolunu izliyoruz. Böylelikle karşınıza çıkacak maliyetleri düşürmüş oluyoruz. Tamir işlemi biten parçalar bir teste daha tabi tutulduktan sonra eğer işlem gören parça randımanlı bir şekilde çalışıyorsa telefonunuza takılıyor. Tüm parçaların tamir işlemi bittikten ve kasa temizliğiniz yapıldıktan sonra telefonunuz toplanıyor ve son bir genel teste sokuluyor eğer telefon testi geçerse dezenfektan işlemi uygulanan telefon müşteriye teslim ediliyor.

Tamir İşlemi Gören Telefonumdan Bilgilerim Silinir mi?

Bu sorunun net bir cevabı yok aslında bunun nedeni ise eğer sıvı temasının ana karta verdiği hasar çok büyükse ve Ana kartınız sustuysa bilgileriniz silinebilir. Ancak birçok durumda elimizde bulunan cihazlarla bilgisayar ortamında bilgilerinizi kurtarmamız mümkün olabiliyor. Burada süreci belirleyen en önemli etken Ana kartınızda yer alan hafıza çipinin sağlam olup olmaması.

Sıvı Teması Alan Telefonumu Nerede Yaptırabilirim

Telefon tamirlerinde tamir işleminin yapılacağı servisin personelinin profesyonel ve tecrübeli olması çok büyük önem taşımaktadır. Sıvı teması çok kapsamlı arızalara neden olabilir. Eğer sıvı telefonunuzun ana kartına ulaştıysa ana kart tamiri yapabilen bir teknisyenin ana kartına müdahale etmesi gerekmektedir. Bildiğiniz üzere telefonlar çok farklı parçaların bir araya gelmesi ile çalışırlar. Servisimizde uzmanlık alanına göre ana kart tamiri yapan teknisyenler ayrı, ekran tamiri yapan teknisyenler ise ayrıdır. Her teknisyen uzmanlık alanına göre servisimizde çalışmaktadır. Bundan dolayı teknisyenlerimizin yapacağı tamir işlemlerinde başarı oranı çok yüksektir. Telefonunuzun içine giren sıva muhtemelen bir çok parça hasar vermiş olacaktır. Bundan dolayı telefonunuzu götüreceğiniz serviste bu tamir işlemlerini yapabilecek alanında uzman teknisyenlerin olması çok önemlidir. Özellikle ana kart tamirleri çok hassas müdahaleler gerektirmektedir bu işlemlerde aynı zamanda çok farklı ekipmanlar ve makineler kullanılmaktadır tercih ettiğiniz serviste bu makineleri ve ekipmanların bulunması da ayrı bir önem arz etmektedir. O nedenle sıvı teması olan bir telefonu herhangi bir servise götürmenizi tavsiye etmiyoruz. Aksi durumlarda tamir işleminden sonra telefonunuzun tekrar bozulması gibi durumlarla karşılaşabilir para ve zaman kaybedebilirsiniz.

Hızlı güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi. CepMarket

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

11 + 8 =