Apple şebeke arızası hatası

Apple şebeke arızası hatası

Bize Sorun ✓Kategori: Cep TelefonuApple şebeke arızası hatası
Kuzey Banu sordu 🤔 3 ay önce

İyi günler, apple telefonumda birkaç gündür şebeke hatası yaşıyorum, bunun hattımla değil telefonla alakalı olduğunu düşünüyorum. Telefonu alalı kısa bir süre olmuşken böyle bir sorun yaşama sebebim ne olabilir?

1 Yanıt Var
En iyi cevap
Cep Market Yönetici diyorki 3 ay önce
Soru Sor

Merhaba; iPhone’larda şebeke arızası tamiri servisimizde yapılmaktadır. İşlem süresi 2 saat sürmektedir ve modele göre fiyatı değişmektedir. Telefonumuzda operatörden gelen sinyalleri almamızı sağlayan ve operatöre sürekli sinyal gönderen bizim modem diye adlandırdığımız bir parça bulunmaktadır. Bu parça işlevini yerine getirmediğinde telefonumuz operatöre bağlanmaz ve sinyal yok şeklinde bir uyarı yazar. Şebeke olmadığı için operatörümüz üzerinden arama ya da SMS gönderemeyiz. Bu arıza çoğunlukla modem kaynaklı olsa da bazen yazılımsal ya da sim kartımızla ilgili sorunlardan dolayı da Şebeke yok arızasıyla karşılaşabiliyoruz.

Bu nedenle kullanıcının müdahale ederek düzeltebileceği durumlarda olabilir. Şimdi size şebeke arızalarını düzeltmek için kullanıcının yapması gerekenleri anlatacağım.

Sim Kart Kaynaklı Durumlar:

Sim kartlarımız çok eskidiğinde ya da üzerinde bulunan micro çipler zarar gördüğünde telefonumuz operatöre bağlanmayabilir. Bu durumlarda sim kartı temizlemeli ve telefona tekrar takmalıyız. Eğer sorun giderilmezse operatörünüzden yeni bir simkart almanız gerekecektir.

Sim Yuvasına toz ya da sıvı kaçmazı: Sim kartımızı yerleştirdiğimiz yuvaya toz ya da sıvı kaçtığı durumlarda da sinyal yok uyarısı alabiliriz. Toz ya da sıvı telefonumuzun sim kartımızı düzgün okumamasına ve şebekeye bağlantı kurmamasına sebep olacaktır. Böyle bir durumda sim kart yuvasının olduğu kısıma hava tutarak sorunu çözebiliriz. Ancak sim yuvasına sıvı girerse o sıvının içeride yayılmadan fön makinesiyle kurutulması gerekmektedir. Sıvı kaçma durumlarında çoğunlukla profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyarsanız. Bazı durumlarda ise fön makinesi yöntemi işe yarayabilir.

Operatör kaynaklı sorunlar: Özellikle sınır bölgelerinde yaşıyorsanız şebekeniz sıklıkla gidebilir. Bunun nedeni operatörünüzün kapsama alanının dışında yer almanızdan kaynaklanmaktadır. Bu durumlarda operatörünüzle iletişime geçerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bir diğer operatör kaynaklı sorun ise şebeke ayarlarınızdan kaynaklanır. Böyle bir durumda yine operatörünüzle bağlantı kurarak şebeke ayarlarınızın cep telefonunuza SMS olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Yazılım Kaynaklı Sorunlar:

ios yazılımınız güncel değilse nadirde olsa bu şebeke sornuyla karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu durumlarda telefonunuzu wifi’ye bağlayarak yazılımınızın güncellemesini telefonunuza indirip kurabilirsiniz. Eğer arızanız yazılımdan kaynaklanıyorsa güncelleme yaptıktan sonra düzelecektir.

Taahhütlü cihazlardan kaynaklanan sorunlar: Fatura üzerine alınan cihazlarda bazı operatörler sim kilidi yöntemini kullanmaktadırlar. Eğer böyle bir cihaz kullanıyorsanız cihaza başka bir sim kart taktığınızda şebeke yok uyarısı alabilirsiniz. Eğer taahhüt süreniz dolmasına rağmen böyle bir hata alıyorsanız operatörünüzle iletişim kurarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Kart yuvasını çıkarıp takın: Bazen kart yuvanız gevşemiş ve sim kartınızı okuyamayacak şekilde konumlandırılmış olabilir. Bu durumlarda sim kart tuvanızı çıkarıp tekrar takın.
Ayarlardan kaynaklanan Sorunlar: Bazen ayar konusunda da sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda ayarlarınızı sıfırlayarak bu sorunu çözebilirsiniz. iPhone’da ayarları sıfırlamak için Ayarlar – Genel – Sıfırla – Tüm Ayarları Sıfırla adımlarını izleyebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız durumlar kısmen kullanıcı müdahalesiyle ya da kullanıcının düzeltebileceği yöntemlerdir. Peki bu yollardan hiçbirisinden kaynaklanmayan arızalar nasıl çözülür. İşte bu durumda işinin ehli bir teknik servisten yardım almalısınız. Çoğunlukla telefonunuzun içerisinde bulunan modem parçası değiştirilerek arızanız giderilir ancak bazı durumlarda anakartınızdan kaynaklanan bir şebek problemi yaşayabilirsiniz. Bu durumlarda ana kart tamiri yapma yetkinliğine sahip bir teknik servise telefonunuzu emanet etmelisiniz. Bu işlemler mikroskop altında çok küçük parçalara müdahale etmeyi gerektirir ve bu nedenle yapılacak bir hata anakartta daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bildiğiniz gibi telefon üzerinde yaptığımız bütün işlemleri anakart sayesinde yapmaktayız. Telefon hafıza çipimiz ve ram çiplerimiz gibi birçok önemli parça anakart üzerinde bulunmaktadır. Yapılacak yanlış bir müdahale telefon hafızanızın silinmesine ya da telefonunuzun yavaşlamasına neden olacaktır.

Bilinçsiz yapılan müdahaleler telefonunuzda geri dönülmez hasarlar bırakabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Teknik servisimizde bulunan anakart bölümünde yalnızca anakart tamiri yapan tecrübeli ve yetkin teknisyenlerimiz bulunmaktadır. Bu müdahaleler tamamen özel arçlarla mikroskop altında gerçekleştirilmesinden dolayı başarısızlık şansı da yoktur.

Tamir işlemlerinden sonra telefonunuzda herhangi bir yavaşlama olmaz, ısınma sorunu ya da bilgileriniz kaybolmaz. İnternet sitemiz üzerinden telefon modelinize göre şebeke arızasının tamir fiyatını öğrenebilir, şehir dışındaysanız ücretsiz kargo seçeneğiyle telefonunuzu bize gönderebilirsiniz.

Hızlı güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi. CepMarket

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

19 + 8 =