Şarj Soketi Garanti Kapsamına Girer mi?

Blog sayfasına dönün
Samsung Galaxy Şarj Soketi Değişimi Fiyat Listesi

Şarj Soketi Garanti Kapsamına Girer mi? – Merak edilenler

Şarj Soketi Garanti Kapsamına Girer mi?

Şarj soketi garanti kapsamına girer mi cevabı merak edilen sorular arasında yer alıyor. Birçok telefon markasının garanti politikası cihazlarının hemen her bileşenini kapsamaktadır. Ancak bunun nasıl ve ne şekilde olduğu bazen kafa karıştırabilir. Tıpkı ekranların garanti kapsamında olmasına karşın ekran kırılmasının olmaması gibi.

Şarj Soketi Garanti Kapsamına Girer mi?

Telefon Şarj Soketi ve Garanti Durumu

Bazı durumlarda şarj soketi arızası olduğu düşünülen bir sorun aslında şarj kablosu veya cihazı ile ilgili olabilir. Servise götürülen cihaz zira önce bu amaçla test edilir. Sizden tüm kutu içeriğini veya yalnızca kullandığınız şarj cihazını getirmeniz istenebilir. Şarj soketi arızasında ise cihazın yalnızca şarj kablosu sokete belirli açılardan takıldığında şarj olduğu görülebilir. Bu büyük çoğunlukla soket arızasına işarettir.

Şarj soketi hasarında telefonu şarj etmek tamamen imkansızlaşabilir. Bu durumda kullanıcıların önce markalarının teknik servisine giderek bilgi almaları gerekir. Şarj soketinin üzerinde hasara neden olabilecek bir çizik veya darbe izi yoksa büyük ihtimalle soket ücretsiz değiştirilecektir. Su hasarı söz konusuysa veya belirttiğimiz durumların tersi geçerliyse soketin değişimi ücretli olacaktır. Bu ücret kimi zaman yüksek olabilir.

Samsung Ön Camı Kırıldı Garantiye Girer mi?

Böyle durumlarda CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servisler işini içine dahil olur. CepMarket’te geleneksel tamir servislerinin aksine cep telefonu şarj soketi değişimi hem çok ucuz hem de kat ve kat hızlıdır. Geleneksel servislerde işlem bazen günleri ve haftaları bulurken CepMarket’te yalnızca 1 saat içinde şarj soketi değişimi yapıldığını görebilirsiniz. Bunun için telefonunuzu ücretsiz kargoyla gönderip alabilir veya kurye hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

CepMarket’te tüm markaların telefonlarına şarj soketi değişimi yapılıyor. Bunlara iPhone, Samsung, LG veya Huawei gibi büyük markalar örnek verilebilir. Değişen parça adınıza faturalanır ve böylece ters giden bir durumda garanti hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Aşağıda bazı telefonların şarj soketi değişimi işlemini göreceksiniz.

iPhone Şarj Soketi Değişim Ücretleri

ModelDeğiştirilen ParçaFiyat
iPhone XŞarj Soketi
iPhone 8 PlusŞarj Soketi300 TL
iPhone 8Şarj Soketi300 TL
iPhone 7 PlusŞarj Soketi250 TL
iPhone 7Şarj Soketi250 TL
General Mobile DiscoveryŞarj Soketi49 TL
iPhone 5cŞarj Soketi110 TL
iPhone 6 Plus
Şarj Soketi150 TL
iPhone 6s Plus
Şarj Soketi150 TL
iPhone 7 Plus Home Tuşu Basmıyor

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün