Samsung Gölgeli Ekran Sorunu Çözümü

Samsung Teknik Servis Nerede?

Samsung Gölgeli Ekran Sorunu Çözümü

Samsung telefonda gölgeli ekran sorunu, çözümü merak edilen problemler arasında yer alıyor. Samsung’da gölgeli ekran neden oluşur ve gölgeli ekran nasıl ortadan kaldırılır bilinmek isteniyor. Belirtmeliyiz ki gölgeli ekran basit yöntemlerle ortadan kalkan bir problem değildir.

Samsung Gölgeli Ekran Sorunu Çözümü

Gölgeli Ekran Probleminin Çözümü

Samsung akıllı telefonlar şirketin kendi geliştirmiş olduğu özel AMOLED ekranlar kullanılıyor. Bu AMOLED ekranlar diğer OLED ekranlardan biraz daha farklıdır ve genellikle daha iyi görüntü kalitesine sahiptir. Ancak gölgeli ekran olarak tanımlanan bu sorun özellikle AMOLED ekranlı Samsung’larda çok sık görülür.

Hatta bazı Samsung kullanıcıları telefonlarında gölgeli ekran problemi olduğunu bile fark etmeyebilir. Samsung’da gölgeli ekran sorunu birçok farklı sebeple ortaya çıkabiliyor. Ancak asıl merak edilen nasıl ortadan kaldırılacağı. AMOLED ekran yanması da ekran yanığı olarak bilinen gölgeli ekran sorunu genellikle ekran değişimi işlemi ile çözülür.

Sorun ekranı besleyen devrenin arızalanması sonucu ortaya çıkar. Aynı zamanda eğer cihaz uzun yıllardır kullanılıyorsa zayıflayan batarya ekrana yeterince güç veremez ve yine gölgeli ekran oluşur. Samsung’da gölgeli ekranı ortadan kaldırmak için cihaz yeniyse ekran değişimi yapılmalıdır. Cihaz üç ya da dört yaşından büyükse önce pil değişimi denenip sonuç alınmaya çalışılır.

Batarya Ömrünün Bittiğini Nasıl Anlarız?

CepMarket’te Samsung gölgeli ekran değişimi işlemi 1 saat gibi bir sürede tamamlanır. Kullanıcılar dilerse cihazlarını ücretsiz kargoyla gönderip alabilir.

Ocak 2021 – Samsung Ekran Değişimi Fiyatları

Model İşlem Fiyat
Samsung Note 9
Ekran Değişimi 1850 TL
Samsung S9 Ekran Değişimi 1650 TL
Samsung S9 Plus
Ekran Değişimi 1900 TL
Samsung Note 8 Ekran Değişimi 1900 TL
Samsung S8 Plus Ekran Değişimi 1700 TL
Samsung S8 Ekran Değişimi 1500 TL
Samsung S7 Edge Ekran Değişimi 1500 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!