Orijinal Ekran Değişimi (OEM, Revize ve Orijinal)

Orijinal Ekran Değişimi

Orijinal Ekran Değişimi – Tüm bilinmesi gerekenler

Orijinal Ekran Değişimi (OEM, Revize ve Orijinal)

Orijinal ekran değişimi akıllı telefonlarda en önemli konuların başında geliyor. Ekranlar bir telefondaki en mühim bileşenlerden biridir ve bunların değişim işlemi yapılırken yüksek kalite yedek parçalar kullanılması gerekir. Aksi halde hoş olmayan renkler veren ve çizilmeye karşı savunmaz olan panellerle karşılaşılabilir.

Orijinal Ekran Değişimi

OEM, Revize ve Orijinal Ekran Farkı Nisan 2021

OEM ekranlar, orijinal ekipman üreticisi anlamına gelen marketin en yüksek kaliteli ürünleridir. Bunların cihazdan çıkarılan “orijinal” ekrandan hiçbir farkı yoktur. Dolayısıyla yalnızca CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servislerde kullanılırlar. OEM ekranlar bizzat firmalara (Apple, Samsung, Huawei gibi) parça tedarik eden üreticilerin elinden çıkan ürünlerdir. Telefon üreticileri yedek ekran satmadığından CepMarket gibi teknik servisler bu parçaları satın almak zorundadır. Böylece ekran değişimi yaparken maksimum verim sağlanabilir.

  Samsung A9 Pro Ekran Değişimi

Kısacası OEM ekranların orijinal ekranlarla aynı kalitede ürünler olduğunu bilmek önemlidir. Herhangi bir telefon teknik servisine uğrarken servisin OEM damgasına sahip parçalar kullandığından emin olun. Aksi halde değişim yaptırmanızı önermiyoruz. Çünkü cihazınızın görüntü kalitesi bozulacaktır, ekranın şarj tüketimi artacaktır ve dokunmatik hassasiyeti ile çizilmelere karşı dayanıklılığı daha düşük olacaktır. Bir diğer merak edilen konu da orijinal ekran değişiminin nasıl yapıldığıdır. Bu seçenekte revize ekranlar kullanılmaktadır. Servisimizin bizzat satın almış olduğu bir telefondan çıkarılan sağlam ekran yani revize ekran müşterinin cihazınıza aktarılır. Böylece orijinal ekran değişimi yapılmış olur.

Yazımızda OEM ekran, revize ekran ve orijinal ekran farkını ele aldık. Daha fazla sorunuz için bize ulaşabilirsiniz.

Nisan 2021 – Samsung Ekran & Cam Değişimi Fiyatları

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir