Note 8 Ekranda Klavye İzi

Note 8 Ekranda Klavye İzi

Note 8 Ekranda Klavye İzi

Note 8 ekranda klavye izi sorunu sık yaşanan problemler arasındadır. Hayalet görüntü veya ekran yanması olarak bilinen bu fenomen akıllı telefonunuzun ekranında meydana gelen kalıcı piksel renk bozulmasına işaret etmektedir. Statik bir görüntünün ekranda uzun süre hareketsiz kalması, görüntünün kalıcı bir gölgesinin oraya yerleşmesine neden olur. Sorun Note 8 gibi AMOLED ekranlı Samsung’larda meydana geliyor (ve AMOLED kullanan diğer markaların telefonlarında).

Klavye İzi Nasıl Çözülür?

Bu sorun aslında düşünülenden daha yaygın ve en sık AMOLED ekranlarda görülüyor (LCD ekranlar da çok nadir bir vakadır). Neyse ki Samsung Note 8 cihazınızda klavye izini ortadan kaldırmanın ekranı eski haline getirmenin bazı çözüm yolları var. Klavye izi gibi görüntüler ışık yayan fosfor bileşikler, uzun süreli kullanımda yoğunluğunu yitirdiğinde oluşuyor. Klavye izi gibi Note 8 ekranına yerleşen herhangi bir görüntü sonsuza kadar orada kalabilir.

CepMarket YouTube Kanalı Telefon Onarımı

Uygulamadan Yardım Almak

Google Play Store’da birçok uygulama mevcut ve Note 8’de klavye izi sorununu azaltmak ve hatta durdurmak için çözüm sunduklarını iddia ediyorlar. AMOLED ekranla uyumlu bir uygulama yüklemeniz gerekiyor.

LCD ekranlar için sunulanlar Samsung Galaxy cihazlarda işe yaramaz. Bu nedenle OLED veya AMOLED ekranlara uygun bir seçeneği kullanacağız. Çözüm adımı şöyle işliyor: “İzi çıkmış” pikselleri eski haline getirmek için cihazınızda ana renkler (Kırmızı, Yeşil, Mavi) dizisi görüntülenir (Bilgisayarlardaki ekran koruyucuların orijinal işlevi buydu). Bu işlem piksellere “egzersiz” yaptırarak sorunun çözülmesini sağlıyor.

Note 8 Ekran Değişimi Yaptırın

Uygulama çözüm olmazsa o halde Note 8 ekran değişimi yaptırmanız gerekecek. Zira Note 8 klavye izi her zaman uygulama yardımıyla çözülemiyor. Note 8 ekran değişimlerimiz sadece 1 saatte tamamlanıyor olup, tamirde orijinal, A kalite parçalar kullanıyoruz. İşlemden sonra cihazınızda dokunmatik hissi veya ekran renk doygunluğu gibi faktörler orijinali gibi kalıyor. Klavye izi tamamen ortadan kalkıp, ilk gün performansına erişilmektedir.

Örnek Tamir Videosu

Ocak 2021 – Samsung Galaxy Note 8 Tamir Bilgileri

Model Fiyat
Samsung Galaxy Note 8 Ekran Değişimi 1900 TL
Samsung Galaxy Note 8 Cam Değişimi 600 TL
Samsung Galaxy Note 8 Arka Kamera Camı Değişimi 149 TL
Samsung Galaxy Note 8 Batarya Değişimi 270 TL
Samsung Galaxy Note 8 Arka Kapak Değişimi 149 TL
iPhone Ekranda Sarı Leke Neden Olur? Çözümü

Kargoyla Tamiriniz Var mı?

Türkiye’nin tüm illerine kargo imkanımız mevcuttur. Yurtiçi kargo ile ortaklığımız sayesinde müşterilerimiz cihazlarını gönderirken taşıma ücreti ödemek zorunda kalmıyor. Bu özellik cihazı teslim alırken de geçerlidir.

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!