LG Dokunmatik Çalışmıyor

Blog sayfasına dönün
LG Cep Telefonu Ekran Tamiri

LG Dokunmatik Çalışmıyor – Bilinmesi gerekenler neler?

LG Dokunmatik Çalışmıyor

LG dokunmatik çalışmıyor sorunu çözülmesi zor problemler arasında yer alıyor. Telefonlarda dokunmatiğin çalışmamasına neden birçok farklı etken vardır.

LG Dokunmatik Çalışmıyor

Aşağıdaki Çözümlere Göz Atın

Her şeyden önce LG dokunmatik çalışmıyor sorununu çözecek bazı basit adımları gözden geçirerek işe başlayalım. Elinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun ve LG cihazınızda ekran koruyucu ya da kılıf varsa yerinden çıkarın. Kılıfı çıkarmak ilk kez taktıktan sonra biraz kuvvet gerektirebilir.

Ardından ekranı yumuşak, hafif nemli, tüy bırakmayan bir bezle silin. Bu sayede ekranda eğer küçük bir parçacık kalmışsa dokunmatik yüzeyin üzerinden alınmış olur. Yabancı maddeler dokunmatik yüzeyin parmağınızı algılamamasına neden olur ve ekranın düzgün çalışmasını engeller. Bu da LG dokunmatik çalışmıyor problemini doğurabilir.

LG telefonunuz priz yada bilgisayar USB’si gibi bir güç kaynağına takılıysa bağlantısını kesin. Ardından LG telefonunuzu baştan başlatın ya da mümkün değilse yeniden başlatmaya zorlayın. Bunun için bir ya da birkaç tuşa (ana ekran tuşu gibi) birden anda basmanız gerekebilir. Telefon açıldığında dokunmatiği kontrol edin.

Bu adımların ardından bazen LG dokunmatik ekranı normal şekilde çalışmaya devam eder. Ancak bozuk SIM ya da microSD kart söz konusu olduğunda bunlar ekraınn hatalı davranmasına neden olabilir. Güç tuşuna basılı tutarak cihazı kapatın ve söz konusu kartları çıkartın. Kartlar takılı değilken LG’yi başlatın.

Dokunmatik Ekran Garip Davranıyor, Çözümü

Uygulamaları Kontrol Edin

Google Play Store’dan veya üçüncü parti bir web sitesi üzerinden yüklenen uygulamalar bazı durumlarda LG’de dokunmatiğin çalışmamasına neden olabilir. Eğer ekran güvenli moda alındığında eski haline dönerse bu problemin bu uygulamalardan birinde olduğunu gösterir. Aşağıdaki adımları takip ederek LG’yi güvenli modda başlatabilirsiniz.

 • LG’yi kapalı duruma getirin.
 • Güç tuşuna basılı tutarak tekrar başlatın.
 • Açılış logosu belirdikten sonra güç tuşunu bırakın ve Ses Kısma tuşuna basın.
 • LG’nin güvenli moda (safe mode) girdiği sol üst kısımda göründüğünde tuşu bırakın.

Fabrika Ayarlarına Alın

Bu adımların sonrasında LG’yi fabrika ayarlarına alarak eğer dokunmatik problemi devam ediyorsa sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Ancak safe mode işe yaramadığında fabrika ayarlarının çalışma ihtimali düşüktür. Buna rağmen denemeye değer. LG’yi fabrika ayarlarına almak için Ayarlar uygulamasını kullanmanız yeterlidir.

Dokunmatik Kalibrasyon Uygulaması

Android mağazada yer alan dokunmatik ekran kalibrasyon uygulamaları aradığınız çözüm olabilir. Bu uygulamaların birçoğu ücretsizdir. Şimdi LG dokunmatik çalışmıyor sorunu için kesin çözüm yolundan bahsedelim.

LG ekran değişimi yaptırdıktan sonra ekran dokunmatiği tekrar çalışmaya başlar. Ekran yenilendiğinde dokunmatik de yenilenir. Yedek ekranlar içlerinde dokunmatik birimi ile gelirler. Tüm işlem 1 saatte tamamlanır. Değiştirilen ekran adınıza faturalanır. Müşterilerimiz ücretsiz kargoyla LG ekran değişimi yaptırabilirler.

Samsung Galaxy J5 Ekran Fiyatı Taksim

25 Ekim 2020 – LG Ekran & Ön Cam Değişimi Fiyatları

ModelEkran Değişimi Fiyatı
LG G5
229 TL
LG G2245 TL
LG G3 Mini249 TL
LG G6319 TL
LG K8 2017249 TL
LG G7499 TL
LG G7 Plus549 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Müşteri cevap

  benim lg g2 telefonunum un ekranın orta kısmına basamıyordum ekranı değiştirdik sonra açtığımda tekrar basmıyordu.. bu 2 kez oldu ne yapmalıyım

  31 Ağustos 2020 , 16:02
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   Geçmiş olsun dileklerimiz ile.

   1 Eylül 2020 , 23:38

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün