iPhone’un Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Apple’ın şu anda sunmakta olduğu iPhone pil değiştirme programı eğer cihazınıza bir tür şarj sorunu yaşıyorsanız belki de iyi bir fırsat olabilir. Ancak sorunun kaynağını anlamadan batarya değişimi yaptırmak doğru değildir. Problem yazılımsal da olabilir.

iPhone'un Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?
iPhone’un Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Şarjı Çabuk Biten iPhone Tamiri

iPhone’u satın almanızın üzerinden yalnızca bir yıldan biraz daha uzun bir süre geçtikten sonra pil ömründe keskin bir düşüş yaşandığını farkettiyseniz bu konuda yalnız değilsiniz. iOS 11.3 güncellemesi ile gelen Pil Sağlığı uygulaması iPhone’unuzun orijinal batarya kapasitesini öğrenmenizi sağlıyor. 1 yıl ya da daha uzun kullanılan bir iPhone’da bu yüzde 88 olabiliyor.

Yani iPhone’unuz ilk aldığınız günden bu yana artık yüzde 12 daha az şarj tutuyor demek. Apple resmi servisi yalnızca kapasitesi %80’in altına düşmüş iPhone’larda batarya değişimi yapmayı kabul ediyor. Ancak günümüzde hemen her gün GPS, Wi-Fi ya da 4G gibi yoğun veri kullanan servislerden yararlandığımız düşünülürse %10’luk bir batarya kaybı bile ciddi sorun olabilir.

Ekranda Işık Yanıp Sönmesi

Eğer iPhone şarjı çabuk bitiyorsa o halde CepMarket mağazamıza gelerek ücretsiz hasar tespit yaptırabilirsiniz. Böylece problemin eskiyen batarya mı yoksa yazılımsal mı olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Her iki durumda da teknisyenlerimiz size en iyi ve en hızlı çözüm fırsatını sunacaktır. Başlangıç olarak cihazınızı yedekleyip ardından sıfırlayarak ilk günkü yazılım sürümüne dönmesini sağlayabilir ve batarya tüketimini tekrar kontrol edebilirsiniz.

25 Şubat 2020 – iPhone Batarya Değişimi Fiyat Listesi

ModelÜrün & HizmetÜcreti
iPhone 8 Plus
Batarya Değişimi 499 TL
iPhone 8
Batarya Değişimi 199 TL
iPhone 7 Plus
Batarya Değişimi 249 TL
iPhone 7
Batarya Değişimi 199 TL
iPhone 6S Plus
Batarya Değişimi 165 TL
iPhone 6S
Batarya Değişimi 139 TL
iPhone 6 Plus
Batarya Değişimi 149 TL
iPhone 6
Batarya Değişimi 139 TL
iPhone 5S
Batarya Değişimi 125 TL
iPhone 5
Batarya Değişimi 125 TL