iPhone’da Yumuşak Home Tuşu ve “Çıt” Sesi Sorunu

iPhone'da Yumuşak Home Tuşu ve "Çıt'' Sesi Sorunu

iPhone’da Yumuşak Home Tuşu ve “Çıt” Sesi Sorunu

iPhone’da yumuşak home tuşu ve ana ekran tuşu sorunu sık karşılaşılan bir problemdir. Bu tür problemlerde ana ekran tuşundan “çıt” sesi alınır ve kullanıcı deneyimini sekteye uğratan can sıkıcı bir durumdur.

iPhone'da Yumuşak Home Tuşu ve "Çıt'' Sesi Sorunu

iPhone’da Home Tuşu Değişimi Nisan 2021

Çıt sesi sorunu ana ekran tuşunun temizlenmesi ile çözülebilir. Tuşun yumuşak bir his kazanması genellikle alt kısmına dolan kir ve tozdan kaynaklanmaktadır. Bazı durumlarda ise telefon sık sık yere düşürüldüğünde home tuşu mekanizması zarar görerek yine tuşun yumuşak bir his kazanmasına sebebiyet verir. Her iki durumda da teknisyenlerimiz önce iPhone’unuzu parçalarına ayıracak ve home tuşunu temizlemeyi deneyecektir. Sonuç alınamazsa ve ana ekran tuşunda kalıcı bir hasar oluşmuşsa o halde home tuşu değişimi seçeneği uygulamaya konulur.

Çıt sesi sorunu home tuşu değiştirildikten sonra tamamen ortadan kalkar. Bu işlem için gerekli olan süre yaklaşık 45 dakikadır. Kullanılan yedek parçalar OEM (Orijinal Ekipman Üreticisi) kalitesindedir. CepMarket her iPhone’un home tuşu değişimi yapılır; Bunlar iPhone 8 serisinden iPhone 7, iPhone 6 ve iPhone 5’e kadar uzanır. Aşağıda tüm modellerin tamir ücretlerini bulabilirsiniz.

  iPhone Power Tuşu Kendi Kendine Basıyor

Nisan 2021 – iPhone Ekran ve Cam Değişimi Ücretleri

ModelHome Tuşu Değişimi Fiyatı
iPhone 6S Plus125 TL
iPhone 6 Plus125 TL
iPhone 6s125 TL
iPhone 5 SE90 TL
iPhone 5c90 TL
iPhone 5s90 TL
iPhone 590 TL
iPhone 4s60 TL
iPhone 460 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir