iPhone’da Yumuşak Home Tuşu ve “Çıt” Sesi Sorunu

Blog sayfasına dönün
iPhone'da Yumuşak Home Tuşu ve "Çıt'' Sesi Sorunu

iPhone’da Yumuşak Home Tuşu ve “Çıt” Sesi Sorunu

iPhone’da yumuşak home tuşu ve ana ekran tuşu sorunu sık karşılaşılan bir problemdir. Bu tür problemlerde ana ekran tuşundan “çıt” sesi alınır ve kullanıcı deneyimini sekteye uğratan can sıkıcı bir durumdur.

iPhone'da Yumuşak Home Tuşu ve "Çıt'' Sesi Sorunu

iPhone’da Home Tuşu Değişimi Kasım 2020

Çıt sesi sorunu ana ekran tuşunun temizlenmesi ile çözülebilir. Tuşun yumuşak bir his kazanması genellikle alt kısmına dolan kir ve tozdan kaynaklanmaktadır. Bazı durumlarda ise telefon sık sık yere düşürüldüğünde home tuşu mekanizması zarar görerek yine tuşun yumuşak bir his kazanmasına sebebiyet verir. Her iki durumda da teknisyenlerimiz önce iPhone’unuzu parçalarına ayıracak ve home tuşunu temizlemeyi deneyecektir. Sonuç alınamazsa ve ana ekran tuşunda kalıcı bir hasar oluşmuşsa o halde home tuşu değişimi seçeneği uygulamaya konulur.

Çıt sesi sorunu home tuşu değiştirildikten sonra tamamen ortadan kalkar. Bu işlem için gerekli olan süre yaklaşık 45 dakikadır. Kullanılan yedek parçalar OEM (Orijinal Ekipman Üreticisi) kalitesindedir. CepMarket her iPhone’un home tuşu değişimi yapılır; Bunlar iPhone 8 serisinden iPhone 7, iPhone 6 ve iPhone 5’e kadar uzanır. Aşağıda tüm modellerin tamir ücretlerini bulabilirsiniz.

Samsung Home Tuşu Çalışmıyor

Kasım 2020 – iPhone Ekran ve Cam Değişimi Ücretleri

Model Home Tuşu Değişimi Fiyatı
iPhone 6S Plus 125 TL
iPhone 6 Plus 125 TL
iPhone 6s 125 TL
iPhone 5 SE 90 TL
iPhone 5c 90 TL
iPhone 5s 90 TL
iPhone 5 90 TL
iPhone 4s 60 TL
iPhone 4 60 TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün