iPhone’da 9 Hatası (NAND Sorunu) Nasıl Tamir Edilir?

Blog sayfasına dönün
iPhone Dokunmatik Entegresi Neden Bozulur?

iPhone’da 9 Hatası (NAND Hatası)

iPhone’da 9 hatası olarak bilinen bu can sıkıcı durum sonucunda telefon asla açılmaz ve daima Apple logosunda takılı kalmaya devam eder. 9 hatası ile karşılaşan bir iPhone açılmaya çalışılırken ekranda durmadan şarj kablonuzu takmanızı bildiren bir işaret ortaya çıkar. CepMarket olarak 2006 yılından bu yana telefon teknik tamiri olarak hizmet veriyoruz ve Apple iPhone dahil hemen her markanın onarım ve parça değişim işlemlerini yapıyoruz. 9 hatası veren iPhone da bu tamirlere dahildir.

9 Hatası Nasıl Düzeltilir?

iPhone’da 9 hatasının çözümü diğer hatalara göre nispeten farklıdır. Örneğin, yeni bir iOS yazılımı atılsa dahi 9 hatası görünmeye devam edebilir ve ana ekran asla açılmaz. Bu durumda belirtmeliyiz ki iPhone’unuzun ne yazık ki NAND değişimine ihtiyacı olacaktır. 9 hatası iPhone’larda sadece NAND değişimi ile düzeltilebiliyor. NAND, iPhone’larda hafızadan sorumlu. Bu da tamirin ardından yedeği olmayan tüm verilerin kaybolacağı anlamına geliyor. Ancak nihayetinde 9 hatası ortadan kalkıyor ve iPhone’unuz tekrar çalışmaya başlıyor.

iPhone Şarj Oluyor Gösteriyor Ama Olmuyor

NAND Değişimi ve Yeni Yazılım Yüklenmesi

Arızalı iPhone’unuza takılacak yeni NAND’ın eski NAND ile değişim işlemi bizzat tecrübeli Apple teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir. İşlerinde profesyonel Apple teknisyenlerimiz onarımın ardından iPhone’a tekrar yazılım atarak cihazı kurtarmış olurlar. Tüm işlem ortalama 1 ya da 2 saatte tamamlanmaktadır.

Değişim Ücreti Nedir?

NAND tamirleri bizzat çip değişimi anlamına gelmektedir. Daha doğru bir teknik tamirle NAND’ın bir flash bellek olduğu söylenebilir. Böyle bir parçanın arızalanması gelişmiş iPhone tamir ekipmanları ile yapılacak lehimleme işlemini gerektirir. Mikroskobik gereçlerle yerine getirilen NAND lehimleme işlemi her servis tarafından yapılmaz. Ancak CepMarket’te şanslısınız zira servisimiz 10 yılı aşkın süredir çip ve flash bellek lehimleme işlemi yapıyor. iPhone 9 hatası da sayısız kez çözdüğümüz, hızlı ve güvenilir tamir işlemlerinden biridir. Fiyat bilgisi için şimdi bizi arayın.

28 Eylül 2020 – iPhone Teknik Servis Tamirleri

ModelFiyat
iPhone 9 Hatası, NAND Tamir ÜcretiSorunuz
iPhone 11 Ekran Değişimi1299 TL
iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi2700 TL
iPhone 11 Pro Ekran Değişimi2500 TL
iPhone 11 Arka Cam Değişimi800 TL
iPhone Şarj Soketi Arızaları ve Soket Değişimi

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün