iPhone Sensöre Dokununca Ekran Kapanıyor, Sensör Arızası

iPhone Sensör Sürekli Çalışıyor

iPhone Sensöre Dokununca Ekran Kapanıyor, Sensör Arızası

iPhone cihazlarda yaşanabilen bir arıza olan sensör arızası birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bu arıza uzmanlar tarafından onarılır.

Artık hayatımızın bir parçası haline gelen ve her zaman elimizin altında olan iPhone telefonlar çağın gereksinimi haline geldi ve birçok kişinin elinde iPhone cihazlar var. Fakat bu telefonlar bazen arızalanıp bize zor zamanlar yaşatabiliyor.

iPhone telefonlarda yakınlık sensörü dediğimiz, gelen çağrılara cevap verebilmek için telefonu kulağımıza götürdüğümüzde ekran kapanır ve aynı şekilde telefonu kulağımızdan çektiğimizde ekran açılır. Fakat bazen bu sensör görevini yapamaz duruma gelebilir. iPhone telefonların özelliklerinden biri olan yakınlık sensörü sık yaşanılan bir arıza olmasa da birçok kişinin rahatsız olduğu bir arızadır.

Yakınlık sensörü iPhone telefonlarda hoparlörün yanında sağ veya sol üst tarafta bulunan ön kameraya benzettiğimiz bir yerdir. Sensör arızaları genellikle ekran koruyucuları tarafından sensörün kapatılması sonucunda oluşmaktadır. Bu tip durumlarda telefonunuzu kılıftan çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte sensör arızaları soket yuvasının yerinden çıkması veya soket önünün kapatılması, telefonun darbe alması, düşmesi veya çatlaması, telefonun sıvıyla veya nemle temas etmesi sonucunda oluşabilmektedir. Veya telefonunuzda bu tip durumların herhangi birini yaşamamışsanız önceden yaşanılan bir sorun sensör arızası olarak ortaya çıkabilmektedir.

Önerilen Bağlantı:   Asus Telefon Servis Kadıköy İstanbul

iPhone Sensör Arızası Çözümü

iPhone sensör arızası yaşandığında ilk olarak kılıfınızı çıkarmayı denemelisiniz. Fakat sorun halen devam ediyorsa soket arızasından kaynaklanan bir durumun ortaya çıkması muhtemeldir. Bu durumda yapılması gereken yetkili servise başvurmaktır. Sensör arızaları https://cepmarket.com.tr/ uzman teknisyenleri tarafından yapılmaktadır. Arıza uzman teknisyenler tarafından kısa bir şekilde en iyi şekilde çözüme kavuşturulur.

Sansör arızalarında genellikle telefonun içi açılıp gerekli müdahaleler yapılıp temizlenmektedir. Sorun soket yuvasının yerinden çıkmasıysa soket yuvası yeniden takılır veya nem kapma herhangi bir sıvı ile temas ise bu durumda da telefonun içi temizlenip sorun giderilmeye çalışılır. Sensör arızaları genellikle çözülmeyecek veya maliyet gerektiren sorunlar değildir. Telefonunuzun içinde kırılma veya çatlama olmadığı sürece sorun kısa bir sürede giderilecektir. iPhone sensör arızası çözümü uzman teknisyenler tarafından yapılmaktadır.

Mart 2021 – iPhone Sensör Değişimi Fiyatları

ModelParçaDeğişim Fiyatı
iPhone XS Max
Sensör
iPhone XSSensör
iPhone XR
Sensör
iPhone X
Sensör
iPhone 8 Plus
Sensör
iPhone 8 Plus Arka Cam Sensör
iPhone 8Sensör

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!