iPhone Modellerindeki Ekran Esnemesi

iPhone Modellerindeki Ekran Esnemesi

Hepinize merhaba sevgili okuyucular,

Bu makalemizde, şu anda neredeyse tüm iPhone kullanıcılarının ortak sıkıntısı olan; iPhone ekranında açılma, iPhone ekranın yandan açılması, iPhone ekranın batarya şişmesi nedeni ile çıtadan ayrılması konusunu ele alacağız.

Gerek teknik servisimize gelen, gerekse il dışından kargo ile adresinize gönderilen iPhone model telefonların, ya da müşterilerimizin bizi arayarak bildirdiği arızaların çoğunda bu sorun ağırlık oluşturmaktadır. Peki ama iPhone’ların ekranı neden açılır? iPhone’un ekranı üstten, alttan ve yanlardan neden boşluk bırakır? Gelin hep beraber bu soruların nedenini inceleyelim.

iPhone Modellerindeki Ekran Esnemesi

Belirli koşullar dışında, iPhone ekranının kendiliğinden açılması, yanlardan ayrılması, ekranın yukarı doğru kalkması söz konusu değildir. Ancak uzun süre kullanımdan dolayı cihazın pili şişmiş ise; ya da işinin ehli olmayan, teknik bilgisi yetersiz, acemi tamircilerin elinde değiştirilmiş bir ekranda düzgün bir montaj işlemi yapılmadığı için köşelerinde ve özellikle yanlarda belli süre sonra muhakkak ekranda bir ayrılma gözlemlenir, hatta cihaz buralardan toz almaya başlar.

iPhone’larda görülen ekranın çıtadan ayrılarak açılmasının bir diğer sebebi de yere düşürme gibi çarpma veya darbe sonucu kasanın yamularak şeklinin bozulmasıdır.
iPhone’da eğilmiş bir kasa, mengene tarzı çeşitli aparatlarla ve el yordamıyla düzeltilir. Ancak dikkat edilmesi gereken husus bu işlem sırasında telefona çok fazla baskı yapılmamalıdır. Bunun sebebi de fazla baskıdan dolayı anakarta zarar verebilme ihtimali bulunmaktadır. Bir çok cep telefonu teknik servisi, riskleri nedeniyle kasa düzeltme işlemi yapmaktan kaçınmaktadırlar.

  iPhone Ekran Kırıldı Tamir Fiyatı Ne Kadardır?

Başarılı bir ekran değişimi için, değişim yapılacak kasanın düz olması gerekmektedir, aksi taktirde ekran yerine oturmayacaktır ve ileride telefon için daha fazla sorunlara neden olacak bir ortam yaratacaktır. Eğer kasa eğilmiş, burulmuş ise öncelikle kasa düzeltilmeli ondan sonra yeni ekran takılmalı ve muhakkak üste ve alt köşeleri, özellikle oval kısımlara bir miktar özel cam yapıştırıcı uygulanmalıdır. Her türlü kırık ekran değişimi, ön cam değişimi gibi durumlarda değişimi yapılan ekrana bu özel cam yapıştırıcısı uygulanmalı ve özel aparat ile en az on beş dakika press (sıkıştırma) işlemi yapılmalıdır. Bu şekilde yapılan ekran değişimleri sağlıklı ve uzun ömürlü olur.

 

iPhone Modellerindeki Ekran Esnemesi

Okuyucularımıza önerilerimiz; kötü ve cansıkıcı deneyimler yaşamamak için cep telefonunuzu, işinde uzmanlaşmış profesyonel teknik servislerde tamir ettirmenizi tavsiye ederiz. Cep Market Kadıköy’ün en iyi cep telefonu teknik servisi olmakla beraber siz değerli kullanıcılara doğru ve yararlı bilgiler vermeyi amaç edinmiştir. Telefonunuzun düşme çarpma veya kırılma sonucu, her ne sebeple olursa olsun ekran değişimi gerektiğinde; dilerseniz telefon ederek, dilerseniz WhatsApp’tan bize cihazınız görüntülerini atarak danışabilirsiniz. Cep Market olarak, siz değerli müşterilerimize ücretsiz arıza tespiti ve teknik destek hizmeti veriyoruz. İstanbul dışından bize ulaşmak isteyen değerli müşterilerimiz için Yurt İçi Kargo ile yapmış olduğumuz özel anlaşma sayesinde Türkiye’nin her yerinden ücretsiz gönderim ile cep telefonlarınızı bize gönderebilirsiniz. Teknik servisimize gelen cihazlarınız, aynı gün içerisinde onarımı yapılıp size yine ücretsiz olarak geri gönderilir. Gönderim sırasında sizden herhangi bir ücret taleb ederlerse Cep Market gönderisi olduğunu söyleyerek ücret ödemeden gönderebilirsiniz.

  Samsung On 7 Ekran Değişimi

 

 

Türkiye’nin en iyi cep telefonu teknik servisi Cep Market, cep telefonu tamir merkezi olarak; stajyer, teknisyen ve teknik eleman yetiştirirken öncelikle bu bilgileri kursiyerlerimize ve yardımcılarımıza vermekteyiz

Herkese kırıksız, çatlaksız sorunsuz bir cep telefonu kullanımı süresi diliyoruz soru ve sorunlarınız için aşağıdaki irtibat numaralarından bize ulaşabilirsiniz saygılarımızla.

 

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir