iPhone Kırık Çatlak Ekran Ön Cam Değişim Tamir Servis Fiyatları

iPhone X Ekran Değişimi

iPhone Ekran Ön Cam Değişimi – Tamir Servis Fiyatları hakkında bilgiler

iPhone Tamir Fiyatları

iPhone kırık çatlak ekran ön cam değişim tamir servis fiyatları merak edilen konular arasında yer alıyor. Kullanıcılar iPhone ekran ve ön cam değişim fiyatları hakkında sık sık bilgi almak istiyor. Bu hasar türü, resmi servislerde garanti kapsamına alınmadığından kullanıcının değişim ücretini kendi cebinden ödemesi gerekiyor.

iPhone Kırık Çatlak Ekran Ön Cam Değişim Tamir Servis Fiyatları

Ön Cam Değişim Fiyatları

iPhone’larda kırık veya çatlak ekran ve ön camların servis fiyatları yeni modellere doğru gidildikçe genellikle yüksek olmaktadır. Bu yedek parçalar Apple tarafından ücretsiz değişim politikası programına dahil edilmediğinden kullanıcının tüm tamir işlemini veya diğer bir adıyla servis ücretini karşılaması gerekiyor. Bu da CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli diğer üçüncü parti teknik servislerden yardım alma seçeneğini akla getiriyor.

Dolayısıyla iPhone servis fiyatları CepMarket’te çok daha hesaplı olmaktadır. Eğer kırık veya çatlamış bir iPhone ekranına ya da ön camına sahipseniz bu noktada üçüncü parti servislere yönelirken yalnızca yeterli tecrübeye sahip seçenekleri değerlendirmenizi öneririz. Çünkü her telefon teknik servisi bu işlemi titizlikle ele almayacaktır. Aynı zamanda servis ücretleri görece farklı ve yüksek olabilir. Diğer bir önemli husus da ön cam hasarında ekranın değiştirilmesine izin vermemektedir.

Kırık iPhone’larda Ekran Değişimi Doğru Değildir

CepMarket’te iPhone 7 cam değişimi fiyatı 220 TL iken, yeni iPhone X’de ekran değişimi 1450 TL’dir. Markaların kendi tamir servislerinden farklı olarak CepMarket’te tüm işlem yalnızca 1 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlanıyor. Bu da müşterilerin servisimizde beklerken cihazlarını tamir edilmiş şekilde teslim alabileceği anlamına geliyor. iPhone ön cam değişiminde orijinal ekranı kaptırmamak bu noktada çok önemli.

CepMarket, iPhone cam yenileme işleminde kullanıcının hasarsız orijinal LCD’sini değiştirmez. Zira bazı servisler LCD’yi değiştirerek cam yenileme yoluna giderler. Bu onlar için hem işlem süresini kısaltır hem de maliyeti azaltır. Fakat müşteri hem cebinden daha yüksek bir meblağ öder hem de bir eşini bulamayacağı orijinal ekranından mahrum olur. Muadil ekranlar yerine göre kaliteli olmakla birlikte her servis üst sınıf yedek ekranları tercih etmemektedir. Özellikle yalnız ön cam değişimini yapamıyorsa.

  iPhone Siyah Ekran Sorunu ve Tamiri

iPhone Kırık Çatlak Ekran Ön Cam Değişim Tamir Servis Fiyatları

iPhone Ekran & Cam Değişimi

Konu iPhone kırık çatlak ekran ön cam değişim tamir servis fiyatları olduğundan servisimiz hem kısa değişim süreleriyle hem de müşterinin çıkarını gözeten yalnız cam veya yalnız ön cam değişimi yapması yönüyle öne çıkmaktadır. Bu anlamda mağazamızda iPhone XR cam değişimi 700 TL iken iPhone 6s Plus cam değişimi 200 TL ve iPhone 8 ekran değişimi 240 TL olmaktadır. Değişen tüm parçalar kullanıcının adına faturalanarak daha sonra garantiden faydalanması sağlanıyor.

iPhone kırık cam veya çatlak ekran değişimi desteğimiz iPhone 4 modellerinden yeni çıkan iPhone XS Max’lere kadar uzanmaktadır. Bu cihazların ekran değişimi ücretleri ise iPhone 4 için 149 TL ve iPhone XS Max içinse TL’dir. Merak edilen iPhone 8 Plus ekran değişimi ücreti ise 299 TL’dir. Apple birkaç yıl önce garanti politikasında önemli bir değişiklik yaparak üçüncü parti servislerde yapılan kırık çatlak ekran ön cam değişimlerinin iPhone garantisini bozmayacağını açıkladı.

Bu da telefonlarının ekranını tamir ettirmek için birkaç hafta yerine yalnızca 1 saatte beklemek isteyen kullanıcıların artık CepMarket ve benzeri servislerde daha kolay değişim yapabileceklerini ortaya koydu. Apple yalnız ön cam değişimi yapmadığından aynı zamanda camı kırık olan iPhone’ları tamir ettirmek artık daha hesaplı ve kolay hale geldi. Zira cam yedek parçaları ekran yedek parçalarından yarı yarıya daha uygun fiyatlı olmaktadır. Tüm iPhone modellerinin cam ve ekran servis ücretlerini öğrenmek için hemen aşağıda “Güncel Fiyat Bilgileri” tablomuza göz atarak bilgi alabilirsiniz.

iPhone Kırık Çatlak Ekran Ön Cam Değişim Tamir Servis Fiyatları

iPhone Kamera ve iPhone Batarya Değişimi

Kırık veya hasarlı cam ve ekran yenileme işleminin yanı sıra iPhone kamera değişimi ve iPhone batarya değişimi servis fiyatları da merak edilen konular arasında yer alıyor. Zira bu iki bileşenden özellikle kamera, iPhone’larda birkaç yılın ardından kolayca arızalanabiliyor ve batarya ise tüketim ürünü olduğundan yine birkaç senenin ardından değiştirilmesi gerekiyor. Bu anlamda iPhone X batarya değişìm ücreti 300 TL iken iPhone 8 batarya değişimi 179 TL ve daha eski iPhone 6 Plus batarya değişimi 179 TL oluyor.

Kamera tarafında ise fiyatlar çok farklı değil. Bataryalar gibi iPhone kameraları da 1 saatten kısa bir sürede yenilenmektedir. iPhone’ların ön ve arka kameraları değiştirilebiliyor. iPhone X ön kamera camı ücreti TL ve iPhone 6S Plus arka kamera camı servis fiyatı ise 100 TL olmaktadır. Aşağıda diğer iPhone’ların kamera değişim ücretleri ve batarya değişim ücretlerini görebilirsiniz. Daha fazla model hakkında bilgi almak için hemen şimdi CepMarket’i arayın.

  iPhone'a Nasıl Müzik İndirilir

Nisan 2021 – iPhone Kamera Tamir Fiyatları

ModelDeğiştirilen ParçaFiyat
iPhone XArka Kamera Camı149 TL
iPhone XÖn Kamera Camı TL
iPhone 8 PlusArka Kamera Camı149 TL
iPhone 8Arka Kamera Camı189 TL
iPhone 7 PlusArka Kamera Camı149 TL
iPhone 7Arka Kamera Camı149 TL
iPhone 6S PlusArka Kamera Camı100 TL
iPhone 6SArka Kamera Camı100 TL
iPhone XS Max
Batarya Değişimi
iPhone XS
Batarya Değişimi
iPhone XR
Batarya Değişimi
iPhone X
Batarya Değişimi300 TL
iPhone 8 Plus
Batarya Değişimi199 TL
iPhone 8
Batarya Değişimi179 TL
iPhone 7 Plus
Batarya Değişimi199 TL
iPhone 7
Batarya Değişimi179 TL
iPhone 6S Plus
Batarya Değişimi179 TL
iPhone 6S
Batarya Değişimi180 TL
iPhone 6 Plus
Batarya Değişimi179 TL
iPhone 6
Batarya Değişimi149 TL
iPhone 5S
Batarya Değişimi149 TL
iPhone 5
Batarya Değişimi149 TL

Nisan 2021 – iPhone Ekran Fiyat Listesi

ModelCam Değişimi FiyatıEkran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Max
800 TL TL
iPhone XS600 TL1099 TL
iPhone XR
700 TL1599 TL
iPhone X
600 TL1450 TL
iPhone 8 Plus
350 TL299 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam 399 TL
iPhone 8300 TL240 TL
iPhone 8 Arka Cam399 TL
iPhone 7 Plus 250 TL279 TL
iPhone 7220 TL250 TL
iPhone 6S Plus
200 TL229 TL
iPhone 6S190 TL200 TL
iPhone 6 Plus
180 TL229 TL
iPhone 6160 TL200 TL
iPhone 5S150 TL150 TL
iPhone 5C150 TL150 TL
iPhone 5150 TL150 TL
iPhone SE150 TL150 TL
iPhone 4S149 TL149 TL
iPhone 4149 TL149 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (5)

 • Cep Market Reply

  Merhaba; iPhone sadece ön cam değişimi esnasında orijinal ve a kalite parçala kullanılmaktadır. Ekranınız ilk günkü gibi orijinal görüntü aktarmaktadır. RGB renk tonlarında herhangi bir değişiklik olmaz.

  1 Temmuz 2020 at 18:40
 • Cep Market Reply

  Merhaba; tıpkı ücretsiz arıza tespitinde olduğu gibi tüm ürünlerimizin gitti geldi kargosu tarafımızca ödenmektedir. Yani kargonuz ücretsiz bir şekilde iade edilir.

  21 Haziran 2020 at 17:24
 • Misafir Reply

  Merhaba iphone x ön cam değişimi ne kadar fiyat alabilirmiyim

  13 Şubat 2020 at 15:24
 • Cep Market Reply

  Merhaba; Samsung Galaxy S8 Cam Değişimi Fiyatı 549 TL’dir. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün cam değişimi yapılmaktadır.

  https://cepmarket.com.tr/urun/samsung-galaxy-s8-cam-degisimi/

  21 Aralık 2018 at 19:56

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir