iPhone Karşıya Ses Gitmiyor Arızası ve Mikrofon Değişimi Kadıköy

iPhone Ekran Hasarı Garantiden Sayılır mı?

iPhone Karşıya Ses Gitmiyor Arızası ve Mikrofon Değişimi Kadıköy

Görüşme yaptığınız sırada karşı taraftan sesiniz az gidiyorsa mikrofon üzerinde arıza olabilir. Mikrofon arızalarında karşı taraf sesinizin az ya da bozuk geldiğini söyleyebilir. Pek çok kişi servise gittiğinde alt tarafta yer alan iPhone ahize arızalardan bahsetmektedir.

iPhone Karşıya Ses Gitmiyor Arızası ve Mikrofon Değişimi Kadıköy

iPhone mikrofon sorunu kullanıcıların başını ciddi şekilde ağrıtmaktadır. Telefonla konuşma sırasında karşı taraf sesimizi alamamakta ya da bağırmak zorunda kalabilir. Sizde bu durumla karşılaşıyorsanız mikrofon soketinde yaşanan arızası ile karşı karşıya olabilirsiniz. Birkaç basit kontrol yaparak ses problemi sorunundan kurtulabilirsiniz. Bu kontroller servise gitmenize gerek kalmadan mikrofon sorununu ortadan kaldırmanızı sağlayabilir.

Telefon kılıf mikrofonu tıkamış olabilir. Kılıfı çıkartarak mikrofon denemesi gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon cebinizde bulunuyorken alt kısımda yer alan mikrofon alanı herhangi bir şey ile tıkanmış olabilir.

  Telefondan Ses Gitmiyor

Güncellemeleri Takip Edin

Mikrofon sorunu güncelleme nedeniyle de görülebilir. Güncelleme yaparak sorunu kontrol ediniz. Güncelleme yaptıktan sonra çalışan mikrofonunuz bozulduysa sorun yazılımsal olabilir. Tüm kontrolleri yapmanıza rağmen iPhone karşı tarafa ses gitmeme sorunu ile karşılaşıyorsanız mikrofon soketi değişmesi gerekir. Teknik servisimiz içerisinde mikrofon soketi değişi uzmanlarımız tarafından tamamen sterilize edilmiş bil bölgede yapılmaktadır.

iPhone Karşıya Ses Gitmeme Sorunu

Ürün üzerinde çıkan hatalar sadece donanımsal olmamaktadır. Bu sorunun temel nedeni yazılım kaynaklı olabilir. iPhone cihazınızda iOS işletim sistemini sıfırlayabilir. Eğer sorun yazılımsal ise ve herhangi bir mikrofon arızası bulunuyorsa bu uygulama ile çözüm bulabilirsiniz. iPhone üzerinde uygulanan Jailbreak benzeri işlemler de cihaz donanımının hatalı davranmasına neden olabilir. iPhone modelleri üzerinde konuşma mikrofonu cihazın alt bölümünde bulunur. Bu alana herhangi bir yabancı cisim ya da toz görmüyorsanız ve cihazı sıfırlamanıza rağmen sorun devam ediyorsa iPhone mikrofon değişimi yaptırmanız gerekir.

Sorun Neden Ortaya Çıkar

Kullanıcılar sıklıkla karşı tarafa ses gitmeme sorunundan bahsetmektedir. Bu sorunun yaşanmasının nedeni ise;

  • Mikrofon soket kısmının nemden dolayı oksitlenmesi,
  • Alınan darbe nedeniyle mikrofon soketinin zarar görmesi,
  • Mikrofonun tıkanması
  iPhone Arka Kamera Kullanınca Ses Gelmiyor

iPhone Mikrofon Değişimi

Sizde iPhone ses gitmiyor sorunu ile karşılaşıyorsanız uzmanlardan destek alabilirsiniz. Merkezimiz cepmarket.com.tr de uzman teknisyenleri le cihaz müdahaleleri gerçekleştirmektedir. Sizde iPhone cihazları konusunda aklınıza takılan soruları bizlere iletebilirsiniz.

Nisan 2021 – iPhone Hoparlör, Ahize ve Mikrofon Değişimi Fiyatları

ModelParçaDeğişim Fiyatı
iPhone
Hoparlör120 TL
iPhoneMikrofon100 TL
iPhone
Ses Entegresi400 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir