iPhone Kamera Titremesi Nasıl Çözülür?

iPhone Kamera Titremesi

iPhone Kamera Titremesi – Merak edilenler

iPhone Kamera Titremesi

Apple iPhone telefonlarda kamera titremesi sorunu sık sık karşılaşılan oldukça can sıkıcı bir problemdir. Bu sorunda kamera, görüntüde ne olursa olsun titremeyi sürdürür ancak bazı durumlarda normal fotoğraflar çekmeye devam edebilir.

iPhone Kamera Titremesi
iPhone Kamera Titremesi

Kamera titremesi sorununda iPhone normal bir şekilde fotoğraf almayı sürdürebilir ve fotoğraflarınız olması gerektiği gibi görünebilir. Ancak titreme durmadan devam ettiğinden kullanıcılar bir noktadan sonra bu sorunu nasıl çözebileceklerini merak ederler. iPhone kamera titremesi sorunu genellikle Optik Görüntü Sabitleyici ya da diğer adıyla OIS özelliği ile ilgilidir. Telefonunuzda bulunan lens, karedeki görüntüyü sabitlemeye çalışırken sürekli olarak titrer. Bu sorun çoğunlukla fiziksel olmaktadır ve sadece fiziksel önlemlerle çözülebilir.

Sık sık yere düşürülen iPhone’larda optik görüntü sabitleyicisi arızalanmaktadır. Dolayısıyla kameranız normal şekilde çalışmaya ve işlev göstermeye devam ederken bu parça yerinden çıkmış olduğundan lensiniz asla düzgün bir şekilde odaklama yapamayacaktır. Sonuç olarak lensiniz sonsuz bir döngüde takılı kalmış olur. Malesef bu arızanın tek çözümü kamera değişimi yaptırmaktır. İşinde fazlasıyla tecrübeli CepMarket teknisyenlerimiz tüm iPhone modellerinde kamera değişimi yapabilmektedir. Bunun yanı sıra kamera camınızda rahatsızlık duyduğunuz bir çizik ya da hasar varsa kamera camı değişimi imkanımız da bulunmaktadır.

  Telefonun Ön Kamerası Çalışmıyor

iPhone kamera titremesi probleminin nasıl ortadan kaldırılacağıyla ilgili bilmeniz gerekenler bunlardı. İşlem ortalama 1 saatte tamamlanmaktadır ve yerine takılan cam yalnızca Orijinal Ekipman Üreticisi, OEM kalitesinde olmaktadır. İşlemin ardından bilgileriniz silinmemektedir.

Nisan 2021 – Samsung ve iPhone Kamera Değişimi Ücretleri

ModelDeğişimi Ücreti
iPhone X Arka Kamera950 TL
iPhone 7 Plus Arka Kamera750 TL
iPhone 7 Arka Kamera550 TL
iPhone 8 Arka Kamera750 TL
iPhone 8 Plus Arka Kamera750 TL
iPhone 6s Plus Arka Kamera450 TL
iPhone 6 Plus Arka Kamera450 TL
Samsung S9 Arka Kamera279 TL
Samsung S9 Plus Arka Kamera279 TL
Samsung Note 8 Arka Kamera279 TL
Samsung S8 Plus Arka Kamera150 TL
iPhone 6s Arka Kamera250 TL
iPhone 6 Arka Kamera200 TL
Samsung S9 Plus Ön Kamera249 TL
Samsung S9 Ön Kamera199 TL
Samsung S8 Ön Kamera199 TL
Samsung S8 Plus Ön Kamera199 TL
Samsung Note 8 Ön Kamera199 TL
iPhone 8 Ön Kamera189 TL
iPhone 8 Plus Ön Kamera249 TL
iPhone 6s Ön Kamera139 TL
iPhone 7 Ön Kamera139 TL
iPhone 6 Ön Kamera Değişimi110 TL
iPhone 6s Plus Ön Kamera139 TL
  iPhone Arka Kamera Çalışmıyor Soğuması Gerekiyor

YouTube Kanalımızdan Çeşitli Tamir ve İncelemeler

YouTube kanalımıza abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. En iyi tamir videoları aracılığı ile “çatlak ve kırık camlar nasıl onarılıyor ?”, “hangi model kaç dakikada tamir edilir ?”gibi popüler sorulara göz atabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (1)

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir