iPhone Hoparlör, Ahize ve Mikrofon Sorunları Kadıköy

iPhone Ekranın Yarısı Çalışmıyor

iPhone Hoparlör, Ahize ve Mikrofon Sorunları Kadıköy

Görüşme yaptığınız sırada karşı taraftan sesiniz az gidiyorsa mikrofon üzerinde arıza olabilir. Mikrofon arızalarında karşı taraf sesinizin az ya da bozuk geldiğini söyleyebilir. Pek çok kişi servise gittiğinde alt tarafta yer alan iPhone ahize arızalardan bahsetmektedir.

iPhone Hoparlör, Ahize ve Mikrofon Sorunları Kadıköy

iPhone Hoparlör, Ahize ve Mikrofon Fiyatları

 • Sesim karşı tarafa ulaşmıyor.
 • Görüşme sırasında sesim az gidiyor.
 • Arama yaparken karşıya sesin boğuk gidiyor.
 • Kulaklıkla konuştuğum zaman sesim gidiyor fakat ahizeden gitmiyor.

Servise Gitmeden Önce Ne Yapılır?

iPhone servise girmeden bazı kontroller yaparak çözüm bulabilirsiniz. Bu uygulamaları yapmak için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Çözüm bulana kadar;

 • Telefonunuzu açıp kapatın.
 • Mikrofonu kapatabilecek kılıf kullanıyorsanız kontrolünü yapı.
 • Telefonda sıfırlama yapın.
 • Güncellemeleri kontrol edin.
 • Fabrika ayarlarına geri dönüş yapın.
  Siri Çalışmıyor Sesimi Duymuyor Mikrofon Arızası Tamiri Değişimi

Bu işlemler uyguladığınız zaman sorun çözülmemesi durumunda cihazın servise alınması gerekir. Merkezimiz ilk olarak bu arızanın mikrofondan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektedir. İlk olarak telefon üzerinde ses kaydı yaparak mikrofon kontrol edilir. Eğer farklı programlar üzerinde ses kaydı yapamıyorsa arızanın mikrofondan kaynaklandığı anlaşılır ve değişim yapılır. Arıza mikrofondan kaynaklanması durumunda kulaklık ve diğer mikrofon görevi gören aksesuarlarla geçici çözüm sağlanabilir.

Hoparlör Kulaklık Sağlam Ahize de Sorun Varsa

Görüşme yaptığınız zaman ses gitmiyor fakat hoparlöre aldığınız zaman ses gidiyorsa şarj soketine yakın bulunan alt mikrofonda arıza olabilir. Bu bölümde bulunan mikrofon arızalı ise;

 • Kulaklık üzerinden sesiniz gider.
 • Hoparlör açıkken sesiniz gider.

Bunun nedenleri arasında iPhone üzerinde birden çok mikrofonun yer almasıdır. Hoparlör görüşmesinde ya da Facetime görüşmelerinde ön kamera üzerinde bulunan mikrofon kullanılmaktadır.

Ahize Çalışıyor Hoparlör Bozuk

Hoparlörde ya da görüntülü görüşme sırasında sesiniz karşıya gitmiyorsa kamera mikrofonu arızalıdır. Görüntülü görüşme yaparken ya da Siri kullanırken ön kamera mikrofonu kullanılır. iPhone mikrofonları şarj soketi ile beraber yer alır. Bu nedenle cihaz üzerinden mikrofon değişimi yapılırken şarj soketi de değişmektedir. İşlemden hemen sonra telefonunuzu tekrardan kullanabilirsiniz. Yapılan uygulamalar garantili olarak yer alıp cepmarket.com.tr üzerinden uzman teknisyenler tarafından yapılmaktadır. Telefon konusunda sizde merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

  iPhone Karşıya Ses Gitmiyor Sorunu

Nisan 2021 – iPhone Hoparlör, Ahize ve Mikrofon Değişimi Fiyatları

ModelParçaDeğişim Fiyatı
iPhone
Hoparlör120 TL
iPhoneMikrofon100 TL
iPhone
Ses Entegresi400 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir