iPhone Batarya Değişim Hizmeti

iPhone Batarya Kaç mAh Kapasitededir?

iPhone Batarya Değişim Hizmeti

Gündelik hayatı oldukça pratik bir hale getiren akıllı telefonların stres yaratan sonuçlar da doğurduğunu itiraf etmek gerekir. Özellikle zamanla zayıflayan ve şarj süresi kısalan bataryaların yaşattığı kesintiler çoğu kişinin stres yaşamasına neden olur. Belirli bir süreden sonra şarj performansı düşen akıllı telefonlar için en ideal çözüm bataryanın yenilenmesidir. Bunun alternatifi ve başka bir yöntemi söz konusu değildir. Birtakım uygulamalarla batarya performansını yükselmesi asla mümkün olmaz. Sadece enerji tasarrufunu ve yönetimini kolaylaştıracak bazı tedbirler alınabilir. Ancak yine bataryası zayıflayan bir telefonun eski performansına dönmesi bataryanın yenilenmesi ile mümkün olabilir.

iPhone batarya değişimleri

Batarya performansı açısından en problemli modeller arasında iPhone telefonlar geliyor. Oldukça işlevsel olan bu telefonların bataryaları performans kaybı yaşadıkça daha hızlı şarj harcamaya başlar. Bu durum ilerleyen dönemlerde çok sorunlu bir hale gelebilir. Şarjın tam olmasına rağmen gün içerisinde tekraren şarj etmek gerekebilir. Bu duruma gelen telefonların bataryasının değişimi, eski batarya performansının yakalanabilmesi için şarttır. Burada dikkat edilecek husus, bataryanın orijinal olmasıdır. Orijinal olmayan batarya güvenlik açsından risk unsuru oluşturur.

Batarya neden zayıflar?

iPhone bataryalarının zayıflamasının birden fazla nedeni vardır. Öncelikle kullanıcı nedenlerinden bahsetmek gerekir. Bir telefonun şarjı tam bitmeden şarja takılması asla doğru değildir. Bu durum, batarya performansına olumsuz etki yapar. En kötü durumlardan biri ise, telefondan 45 dakika kadar bile ayrı kalamamak. Şarj olurken aynı zamanda telefonla uğraşmak batarya ömrünü tüketen en önemli nedenlerden birisidir. Bu nedenle şarj esnasında 45 dakikalık bir ara verilmesi ve telefonla asla meşgul olunmaması gerekir.

  Batarya Bozulursa Ne Olur?

Bu durumdan daha farklı nedenlerden dolayı da batarya ömründe bir azalma meydana gelebilir. teknik arıza ve hatalar veya yüklenen bir uygulamadan kaynaklı aşırı şarj tüketimi. Bunları kontrol edebilmek için hangi uygulamanın ne kadar şarj tükettiğine dikkat etmek lazımdır. Hiçbir fonksiyonu olmamasına rağmen sürekli geri planda çalışan ve şarjı yiyen uygulamalara kesinlikle dikkat edilmesi gerekir. Bunların dışında Apple tarafından yapılan bazı güncellemeler de batarya sorunlarına yol açabilir. Bu tip örnekler daha önce yaşanmıştı.

Batarya ömrünü uzatmak

iPhone batarya değişiminden sonra kullanım alışkanlıklarına format atmamanız halinde yeniden batarya performansını sorgulamak zorunda kalabilirsiniz. Yapmanız gereken şey, bataryanın ömrünü tüketen uygulamalara imza atmamak. Mesela, en çok yapılan hatalardan biri olarak ifade edilen şarjda olan telefonla konuşmamak ve oynamamak gerekir. henüz şarjı bitmeyen bir telefonun şarja takmak da doğru değildir. Genel alışkanlık, eve veya iş yerine gidilince hemen telefonun şarj edilmesidir. Bu ise, asla doğru bir alışkanlık olmaz.

Batarya ömrünü uzatmak için diğer bir tedbir de, telefonu düşük parlaklıkta kullanmak. Buna hemen alışmak oldukça güçtür ancak alışıldığı zaman hem şarjın dayanma süresi artar hem de batarya ömrü oldukça uzar. Bazı telefonlarda parlaklık ayarını otomatik olarak ayarlama seçenekleri var. Böylece aşırı güneşli veya ışıklı bir yerde telefonun ışığı kısılır. Işığın yetersiz olduğu yerlerde ise telefon parlaklığı otomatik olarak ayarlanır. Bu da, telefon şarj ve bataryası için önemli bir avantaj sağlar. bunlara dikkat edilmesi halinde iPhone batarya değişimi sonrası yeni batarya ömrünü ve performansını korumak oldukça basittir.

  Şişen Batarya Nasıl Eski Haline Getirilir?

Batarya değişimleri için güvenilir kurumlardan hizmet alınması gerekir. Orijinal olmayan bir bataryanın orijinal gibi telefonlara takılması asla doğru değildir. Bu durum güvenlik sorunları ortaya çıkarabilir. Bataryanın aşır ısınmasına ve sonucunda da patlamasına neden olabilir. Güvenilir kurumlardan batarya değişimleri yaptırmanız halinde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

İlginizi Çekebilir “Batarya Değişimi Fiyatları”

Nisan 2021 – iPhone Batarya Ücretleri

ModelEkran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Batarya Değişimi499 TL
iPhone XS Max Batarya Değişimi499 TL
iPhone XR Batarya Değişimi499 TL
iPhone X Batarya Değişimi300 TL
iPhone 8 Plus Batarya Değişimi199 TL
iPhone 8 Batarya Değişimi179 TL
iPhone 7 Plus Batarya Değişimi199 TL
iPhone 7 Batarya Değişimi179 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (3)

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir