iPhone Assistive Touch Çalışmıyor

iPhone Assistive Touch çalışmıyor sorunu birçok iPhone modelinde görülebiliyor. Bu yazımızda iPhone cihazlarında Assistive Touch sorunu yaşayan kullanıcılara yardım edeceğiz. Assistive Touch Apple’ın uzun bir zamandır iPhone cihazlarında sunduğu oldukça kullanışlı bir özellik. iPhone’un birçok işlevine yalnızca ekranda yer alan menüyü kullanarak rahatça ve hızlıca erişebiliyorsunuz. Peki AssistiveTouch’ın çalışmadığı durumlarda ne yapılabilir? Açma – kapatma işlemi nasıldır?

Assistive Touch Neden Çalışmaz?

  • Öncelikle Assistive Touch’ın kendi kendine kapanması sorunu ile yüzleşiyorsanız bunun nedeni Assistive Touch kısayol düğmesine basmanız olabilir.
  • Bu kısayol düğmesi genellikle Home tuşuna üç kez basmayı içeriyor.
  • Bunun dışında arızalı bir yazılım güncellemesi nedeniyle Assistive Touch çalışmayı bırakabilir.
  • Bu durumda iPhone’unuzun ayarlarını sıfırlamanızı öneririz. Bu işlem işe yaramazsa sıfırlayarak yedekleme yapabilirsiniz.

Assistive Touch Açma – Kapama

Assistive Touch açma – kapama işlemi Genel > Erişilebilirlik > Assistive Touch yoluyla yapılabilir. iPhone baştan başlatıldıktan, ayarları sıfırlandıktan ve son çare olarak iPhone sıfırlandıktan sonra Assistive Touch mutlaka tekrar çalışmaya başlamalıdır. Aksi halde CepMarket servisimize gelerek daima cihazınızı servis ekibimize gösterebilir ve yaşamış olduğunuz sorundan söz ederek yardım alabilirsiniz.

Telefon Hoparlör Değişimi Fiyatları

6 Nisan 2020 – Telefon Tamir Fiyatları

ModelFiyat
iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi 4000 TL
iPhone 11 Ekran Değişimi 3000 TL
iPhone XR Ekran Değişimi 1400 TL
iPhone X Ekran Değişimi 899 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi 240 TL
iPhone 7 Plus Ekran Değişimi 220 TL
iPhone 6s Plus Ekran Değişimi 229 TL