iPhone Arka Kapak Nasıl Açılır? – Merak edilenler

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

iPhone Arka Kapak Nasıl Açılır?

iPhone arka kapak nasıl açılır müşterilerimizin sık sık ilettiği sorular arasında yer alıyor. CepMarket gibi bu işe özel olarak geliştirilmiş ekipmanlardan yardım alınmadığında iPhone arka kapak değişimi yapmak ustalık gerektirebilir. Zira en zor işlemlerden biridir. Bunun adımlarından bahsedelim.

iPhone Arka Kapak Nasıl Açılır?
iPhone Arka Kapak Nasıl Açılır?

iPhone Arka Kapağını Açmak

Önce pilinizi %25’in altına indirdiğinizden emin olun. Dolu bir lityum-iyon pil yanlışlıkla alev alabilir veya patlayabilir. Sökmeye başlamadan önce iPhone’unuzu kapatın. iPhone’un alt kenarındaki iki 3,4 mm pentalobe vidasını çıkarın. iPhone’un ekranını açmak, su geçirmez contaları tehlikeye atar. Bu adıma geçmeden önce yeni su değiştirmez contaları hazır bulundurun.

Ardından vantuzu ekrana yapıştırın ve yavaşça kaldırarak ekranla gövde arasında boşluk oluşturun. Bunun ardından gitar penası gibi plastik bir cisimle bu boşluğu aşağıdan yanlara doğru genişletmeniz gerekiyor. Yapışkanlar açıldığında ekran yerinden çıkmaya hazır olacak. Bunun ardından iPhone’un içindeki her bir parçayı sökmeniz gerekiyor. Sökülen parçalar bir sonraki arka kapağa aktarılacak. Eğer iPhone’daki her bir parçayı sökebileceğinzden emin değilseniz (bunları sonraki kapağa aktarmak da zorlu bir işlemdir), CepMarket gibi profesyonel bir servisten yardım almanız gerekebilir.

iPhone Arka Kapak Yapıştırma

iPhone Arka Cam Kapak Nasıl Değiştiriliyor ?

 

28 Mart 2020 – iPhone Arka Kapak Değişimi Fiyatları

ModelArka Cam Değişim Ücreti
iPhone 5c 149 TL
iPhone 5s 129 TL
iPhone 5 129 TL
iPhone X 1399 TL
iPhone 8 Plus 799 TL
iPhone 8 799 TL
iPhone 7 Plus 349 TL
iPhone 7 549 TL
iPhone 6s Plus 269 TL
iPhone 6 Plus 249 TL
iPhone 6s 249 TL