iPhone Arka Kapak Nasıl Açılır?

iPhone Cam Değişimi Mümkün mü?

iPhone Arka Kapak Nasıl Açılır?

iPhone arka kapak nasıl açılır müşterilerimizin sık sık ilettiği sorular arasında yer alıyor. CepMarket gibi bu işe özel olarak geliştirilmiş ekipmanlardan yardım alınmadığında iPhone arka kapak değişimi yapmak ustalık gerektirebilir. Zira en zor işlemlerden biridir. Bunun adımlarından bahsedelim.

iPhone Arka Kapak Nasıl Açılır?

iPhone Arka Kapağını Açmak

Önce pilinizi %25’in altına indirdiğinizden emin olun. Dolu bir lityum-iyon pil yanlışlıkla alev alabilir veya patlayabilir. Sökmeye başlamadan önce iPhone’unuzu kapatın. iPhone’un alt kenarındaki iki 3,4 mm pentalobe vidasını çıkarın. iPhone’un ekranını açmak, su geçirmez contaları tehlikeye atar. Bu adıma geçmeden önce yeni su değiştirmez contaları hazır bulundurun.

Ardından vantuzu ekrana yapıştırın ve yavaşça kaldırarak ekranla gövde arasında boşluk oluşturun. Bunun ardından gitar penası gibi plastik bir cisimle bu boşluğu aşağıdan yanlara doğru genişletmeniz gerekiyor. Yapışkanlar açıldığında ekran yerinden çıkmaya hazır olacak. Bunun ardından iPhone’un içindeki her bir parçayı sökmeniz gerekiyor. Sökülen parçalar bir sonraki arka kapağa aktarılacak. Eğer iPhone’daki her bir parçayı sökebileceğinzden emin değilseniz (bunları sonraki kapağa aktarmak da zorlu bir işlemdir), CepMarket gibi profesyonel bir servisten yardım almanız gerekebilir.

  Samsung Arka Cam Kapak Yenileme Ücreti

iPhone Arka Cam Kapak Nasıl Değiştiriliyor ?

Nisan 2021 – iPhone Arka Kapak Değişimi Fiyatları

ModelArka Cam Değişim Ücreti
iPhone 5c149 TL
iPhone 5s129 TL
iPhone 5129 TL
iPhone X1399 TL
iPhone 8 Plus799 TL
iPhone 8799 TL
iPhone 7 Plus349 TL
iPhone 7549 TL
iPhone 6s Plus TL
iPhone 6 Plus249 TL
iPhone 6s249 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (5)

 • Misafir Reply

  ıphone 6 şarj girişi yanındaki 2 vidayı nasıl açabilirim? Ayrıca telefonu düşürdükten sonra dokunmatik çalışmıyordu ve ekranın yarısı siyahtı. aradan 1 ay geçti şimdi açtınm üst tarafta küçük bir alan çizgili ve karışık onun dışında her yeri siyah sanırım iç ekran kırılmış ne kadar fiyatla değiştiriyorsunuz?

  22 Aralık 2020 at 23:01
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Özel iphone telefon tornavidası ile açabilirsiniz, iPhone 6 ekran değişim ücreti 200 TL’dir, 10 Dakika içerisinde kullanıma hazır şekilde teslim edilir.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   23 Aralık 2020 at 13:53
 • Cep Market Reply

  Merhaba; arka kapak yapıştırıcısı olarak genel olarak B7000 marka yapıştırıcı kullanabilirsiniz. İnternetten araştırarak temin edebilirsiniz.

  26 Haziran 2020 at 20:39
 • Cep Market Reply

  Merhaba; Dilerseniz cihazınız için bizlerden yardım olabilirsiniz. Misafirimiz olabilir teknik servis ekibimizin sizlere bu konuda yardım etmesini rica edebilirsiniz.

  Uzak ve erişemez noktadaysanız dilerseniz whatsapp destek hattımızdan bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

  10 Şubat 2020 at 17:43
 • Cep Market Reply

  Merhaba; iPhone 8 Serisinde arka cam değişimi işlemleri detaylarına aşağıdaki video üzerinden ulaşabilirsiniz.

  iPhone 8 Arka Cam Değişimi videosu

  29 Temmuz 2019 at 19:37

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir