iPhone 8 Portre Modu Varmı ?

Apple’ın son çıkarmış olduğu iPhone modellerinden birisi olan iPhone 8 Plus’ın ön kamerasında portre modu yer alıyor mu? Evet, birçok kişi tarafından merak edilen bu soruya bir açıklık getirmek istiyoruz. Portre modu iPhone 8 Plus cihazı için yalnızca arka kamerada yer almaktadır. Ön kamera için ise cepmarket.com.tr olarak sizlere AppStore üzerinde yer alan bir uygulamayı yüklemenizi öneriyoruz. Bu uygulamayı yükleyerek portre modu efektini kullanabilirsiniz. Fakat bu uygulamalar orijinal Apple portre modu kadar aktif ve başarılı şekilde arka planın bulanıklaştırılmasını gerçekleştirmeyecektir.

 

iPhone 8 Portre Modu Varmı ?
iPhone 8 Portre Modu Varmı ?

Bunun yanı sıra bir diğer yeni Apple cihazı olan iPhone X cihazının ön kamerasında da portre modu yer almaktadır. Ön kamerasında yapılan iyileştirmeler ve derinlik analizini yapacak ekstraların yer alması nedeniyle ön kamerasıyla da oldukça başarılı portre efektleri uygulayabilmektedir. Portre modu bulunmayan cihazlar ve kameralar (ön-arka) için kullanabileceğiniz bazı uygulamalar yer almaktadır. AppStore üzerinde yer alan FabFocus isimli uygulama bu konuda oldukça başarılı diyebiliriz. Uygulama ücretli olarak satılmakta ve portre özelliği olmayan cihaz ve kameralarınızda da uygulama içerisinde otomatik algılama yaparak portre modunu uygulamaktadır.

 

 

iPhone 8 Portre Modu Varmı ?
iPhone 8 Portre Modu Varmı ?

 

iPhone 8 Portre için iOS 8 ve üzeri bir sürüm kullanıyor olması gerekiyor

Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle cihazınızın iOS 8 ve üzeri bir sürüm kullanıyor olması gerekiyor. Daha sonrasında çekmiş olduğunuz fotoğraflar veya yeni çekeceğiniz fotoğraflar için uygulamanın kullanabileceğiniz 2 adet özelliği bulunuyor. Bu özellikler manuel ya da otomatik olarak portre uygulamasını içeriyor. Program üzerinde portre modunu uygulamak istediğiniz kişi veya alanın etrafını çizme imkânı sunan uygulama bu çizimin ardından bu alanın dışarısında kalan kısmı bulanıklaştırarak portre modunu devreye sokuyor. Eğer ekranınızda çizimi yapmanızı engelleyecek düşürme vb. hasarlardan meydana gelen çizikler ve çatlaklar bulunuyorsa iPhone ekran değişimi için sizleri Kadıköy’de yer alan şubemize bekleriz.

 

iPhone 8 Plus Ön Kamera Portre Modu

Bunun yanı sıra uygulama üzerinden yakın planda bir fotoğraf çekimi yapıyorsanız uygulama bunu otomatik olarak algılıyor ve portre modunu otomatik olarak devreye sokarak arka planın bulanıklaştırılmasını sağlıyor. Uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise insan vücudunu boydan algılayabiliyor oluşu. Uygulama üzerinden boydan bir fotoğraf çekimi yapıyorsanız tüm vücudu algılayarak gerekli efekt uygulamasını gerçekleştirebiliyor. Bu sayede iPhone 8 Plus Ön Kamera Portre Modu ve diğer tüm Apple cihazlarında portre modunu aktif edebilmek için uygulamayı 17,99 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Alanında en başarılı uygulama olarak gösterebileceğimiz FabFocus portre modu hayranları için gerçekten tebrik edilesi başarılar sergiliyor.

 

iPhone 8 Plus Ön Kamera Portre Modu İndir

 

 

 

Eğer iPhone cihazınızda hali hazırda yer alan portre modunda bir arıza yaşanıyor ve çözemiyorsanız durum kameranızdan kaynaklı olabilir. Sizi iPhone servis Kadıköy adresimize bekliyor ve çay ikramımız eşliğinde cihazınızın kısa sürede onarımını izlemeye davet ediyoruz.

 

 

Bize Ulaşın

Hızlı & güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi.

CepMarket

Bu Sayfa Bilgilendirici miydi ? Lütfen Değerlendirin

iPhone 8 Portre Modu Varmı ?
5 (100%) 3 oy verildi