iPhone 11 Ekran Değişimi Sonrası True Tone Özelliği

CepMarket olarak tüm Apple iPhone 11’lerde ekran değişimi yapıyoruz. Ekran değişimi seçeneklerimiz arasında A kalite ekranlardan, çıkma ve orijinal ekranlara kadar uzanan ve geniş fiyat aralıklarını kapsayan zengin bir yelpazemiz bulunuyor. True Tone ekran özelliği bu anlamda iPhone 11 ekran değişiminde merak edilen konular arasında yer alıyor. CepMarket olarak yaptığımız iPhone 11 ekran değişimlerinde True Tone özelliğinin kaybolmayacağından emin oluyoruz. Bunlar iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’i kapsamaktadır.

İç Ekran Değişimi Sonrası True Tone:

  • iPhone 11’de iç ekran değişimi sonrası True Tone özelliğiniz yerli yerinde kalmaktadır.
  • True Tone ortam ışığını göz önünde bulundurarak ekranınızın sıcaklığını değiştiren kullanışlı bir özelliktir.
  • Bu özellik ile özellikle geceleri ekrana bakarken gözünüz ağrımaz ve göz sağlınız korunur.
  • iPhone 11 True Tone destekleyen en yeni iPhone’lardan biri.
Cep Telefonu Modelini Öğrenme

Hangi iPhone’lar True Tone Destekliyor?

True Tone aslında herhangi bir üçüncü parti yazılımla da edinilebilen basit bir ekran rengi işlevidir. Ancak Apple bir adım daha ileri giderek ekran renk sıcaklığını otomatik değiştirme özelliğini ekranın kendisine gömmeye karar verdi. Bu da daha bir nebze daha isabetli ve doğru renk sıcaklığı değişimleri anlamına geliyor. İlk kez 2017 iPad Pro’da sunulmaya başladı ve ardından 2017 iPhone 8 ve iPhone 8 Plus telefonlara taşındı. Bugün ilk iPhone X’ten iPhone 11 Pro Max’e kadar geniş bir yelpazede sunuluyor.

Örnek iPhone Ekran Değişimi Videosu

17 Ocak 2020 – iPhone 11 Ekran Değişimi

ModelFiyat
iPhone 11 Ekran Değişimi 3000 TL
iPhone 11 Pro Ekran Değişimi 3500 TL
iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi 4000 TL

True Tone Neden Kaybolur?

iPhone ekran değişimi doğru yapılmadığı takdirde True Tone kaybolmaktadır. Örneğin, bir iPhone 8’deki LCM’i değiştirdiğiniz takdirde True Tone gider. Bunun yanında otomatik parlaklık işlevi de devre dışı kalır. Diğer modellerde ise yine ekrandaki görüntü çipi anakarta bağlı olduğundan değişimden sonra TT gitmektedir. iPhone 11’de bu sorun çözülmüş görünüyor.

WhatsApp Yazışmalarım Silindi