Türkiye’de, özellikle de İstanbul’da çok sayıda cep telefonu ve aksesuarı satışı yapan mağaza bulunmakta. Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte üretilen yeni model cep telefonları kullanıcıları ile buluşmakta, bir çok marka ve modelde cep telefonları kullanıcıların tercihlerine göre alıcı bulmakta. Piyasaya sürülen yeni modeller ve var olan model sayısı bir hayli fazla. Kullanıcıların gelişen teknolojiye ayak uydurma istekleri, kullandıkları cep telefonlarını üst modellere taşımaya itmekte ve ya farklı sebeplerden ötürü cep telefonlarını satmaya, değiştirmeye karar vermektedirler. Bu ve benzeri sebeplerden ötürü piyasada bir çok ikinci el cep telefonu bulunmakta. Hele ki  İstanbul gibi metropol bir şehirde, ikinci el cep telefonu piyasası haliyle oldukça hareketli. Kullanıcılar her marka ve modelden ikinci el cep telefonu bulabilmekte, ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre cep telefonu sahibi olabilmektedirler. Peki cep telefonu alırken ve satarken nelere dikkat edilmeli ?

Kadıköy Cep Telefonu Satışı

Cep Market 15 yılı aşkın süredir İstanbul, Kadıköy’de hizmet vermektedir. Bilindiği üzere Kadıköy adeta bir telefoncular çarşısı. Kadıköy’de ikinci el cep telefonu alımı, ikinci el cep telefonu satışı yapan birçok mağaza bulunmakta. Biz bu yazımızda ikinci el cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli, nerelerden ve kimlerden ikinci el cep telefonu alınmalı , cep telefonlarınızı satarken nelere dikkat edilmeli gibi soruları sizler için cevapladık. Gelin birlikte göz atalım.

İkinci El Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İmei numarası; Alacağınız ikinci el cep telefonunun imei numarasını muhakkak sorgulayın. Hem Android hem İOS  işletim sistemine sahip cihazlarda *#06# kodunu cihazın arama menüsünden tuşlayarak İmei numarasına ulaşabilirsiniz. Daha sonra, https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresinden, imei numaranız ile cihazınızın yurt içi, yurt dışı, çalıntı olup olmadığını veya kayıt durumunu öğrenebilirsiniz. Burada ki kontrollerinizden sonra cihazınızın imei numarasını, cihazın kutu üzerindeki ve pil arkasındaki imei numarasıyla karşılaştırıp teyit etmeniz gerekmekte. İmei numaraları aynı ise cihazınızın kapanma riski gibi problemler ortadan kalkmış demektir.
  • Garanti; İkinci el cep telefonu alırken dikkat etmemiz gereken ikinci bir nokta cihazın garanti durumu. Aldığınız cihazın garantili olmasına dikkat edin. Cihazların garanti durumlarını öğrenmek için firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.
    Cihazın fiziksel durumu; İkinci el cihaz alırken, aldığınız cihazın kasasında, ekranında herhangi bir hasar, ezik, çizik vs. olmamasına dikkat edin. Telefon ile konuşma esnasında karşı tarafa sesin iyi gidip geldiğinden emin olun. Cihazın ekran dokunmatiğini ve hassasiyetini test edin. Kulaklık girişi, hoparlörler ve kamerasını kontrol edin.
  • Yazılımsal Kontrol; Cihazda Root ve Jailbreak işlemleri olup olmadığını kontrol edin.Android işletim sistemli cihazlarda Root Checker uygulamasıyla kontrol saylayabilirsin. İOS işletim sistemine sahip cihazlarda ise Cydia isimli bir uygulama yüklü ise cihaz Jailbreaklidir.İOS için iPhone’umu bul özelliğinin kapalı olduğunu kontrol edin.Wifi ve Hücresel Veri de mutlaka 5-10 dakika internette gezinin. Bluetooth ve sarj soketini kontrol edin.
  • Satış Belgesi; Satın aldığınız telefon çalıntı olabilir veya  bir suça karışmış olabilir. Böyle bir durumda kendinizi savunabilmeniz için iki taraf arasında bir satış sözleşmesi imzalayın. Kendi cep telefonunuzu satarken de mutlaka bir satış sözleşmesi yapın.

İkinci El Cep Telefonu Nereden Alınır

Tüm bu sıraladığımız maddelere dikkat ederek ikinci el cep telefonu sahibi olabilirsiniz. Hele ki İstanbul‘da yaşıyorsanız bir çok alternatif mevcut. Anadolu yakasında,  Kadıköy bu alternatiflerin başında. CEP MARKET Kadıköy‘de ikinci el cep telefonu alım ve satım hizmetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Sağlanılan satış öncesi ve sonrası destek ile müşterilerine bu anlamda bir güvence sağlıyor.

İkinci El Cep Telefonu Alan Yerler

Fikir edinme amaçlı ikinci el cep telefonu alan mağazaları dolaşın. Acele etmeyin, mağazalardan fiyat alın. En iyi fiyatı bulduğunuzu düşündüğünüz ve güvendiğiniz bir cep telefonu mağazasından beğendiğiniz bir cep telefonunu alın. Bu mağazalar içinde Cep Market‘e uğramayı ihmal etmeyin. Biz, ikinci el cep telefonu alırken her zaman, cep telefonu satışı yapan mağazalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz. Mutlu, keyifli alışverişler dileriz…

Doğrulama kodu girin

GÜVENİLİR ALIŞVERİŞİN ADRESİ…

CepMarket

Bu Sayfa Bilgilendirici miydi ? Lütfen Değerlendirin

İkinci El Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
5 (100%) 2 oy verildi