Ekranı Hasarlı iPhone Garantiye Alınır mı?

iPhone Ekran Hasarı Garantiden Sayılır mı?

Ekranı Hasarlı iPhone Garantiye Alınır mı?

Ekranı hasarlı iPhone Apple tarafından garantiye alınır mı, garanti kapsamında ücretsiz ekran değişimi yapılır mı merak edilen konular arasında yer alıyor. Apple maalesef hiçbir ekran hasarına garanti vermemekte ve ücretsiz tamir yapmamaktadır.

iPhone Ekran Hasarı Garantiden Sayılır mı?

Apple hiçbir ekran hasarına garanti vermemektedir. Bunun başlıca nedeni ekranların çok kolay hasar alan parçalar olmasıdır ve dolayısıyla kırılmayacağının “garantisini” vermek mümkün değil. Aynı işlem bizim için de geçerli. Hiçbir teknik servis değiştirdiği ekranın kırılmayacağını söyleyemez.

CepMarket’te tüm Apple iPhone’lar için ekran değişimi yapılmaktadır. iPhone ekranınız ister kırık isterse yalnızca görüntü vermiyor olsun teknisyenlerimiz tüm modellerin LCD değişimini gerçekleştirmektedir. Bunun için gerekli olan süre ortalama 1 saat olmaktadır. Bazı modellerde daha uzun ya da daha kısa olabilir ancak cam değişimine göre kesinlikle oldukça hızlıdır. Apple’da gerçekleştirilen ekran değişimleri ise yalnızca günleri ve haftaları bulmuyor aynı zamanda oldukça pahalı oluyor.

Servisimizde sadece Orijinal Ekipman Üreticisi / OEM kalite ekranlar bulunduruyoruz. Bunlar cihazdan çıkarılan orijinal ekranlardan herhangi bir eksisi ya da artısı bulunmayan farksız ekranlardır. Aynı üretici tarafından üretilir ve pazara sunulurlar. Apple ekran değişimlerini ücretli yaptığından, bu parçaların varlığı büyük önem taşımaktadır. Ancak her serviste kullanılmazlar. Biz kalite ve müşteri memnuniyetine değer verdiğimizden bu ekranları önemsiyor ve kullanıyoruz.

  iPhone İçin Instagram Hesap Silme

Nisan 2021 – iPhone Ekran ve Cam Değişimi Fiyatları

ModelCam Değişimi FiyatıEkran Değişimi Fiyatı
iPhone XS MAX800 TL1699 TL
iPhone XS600 TL1099 TL
iPhone XR1599 TL
iPhone X600 TL1450 TL
iPhone X Arka Cam399 TL
iPhone 8 Plus350 TL299 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam 399 TL
iPhone 8 300 TL240 TL
iPhone 8 Arka Cam399 TL
iPhone 8 Kırmızı Arka Cam TL
iPhone 8 Plus Kırmızı Arka Cam TL
iPhone 8 (PRODUCT) RED™ Special Edition Arka Cam TL
iPhone 8 Plus (PRODUCT) RED™ Special Edition Arka Cam TL
iPhone 7 Plus250 TL279 TL
iPhone 7220 TL250 TL
iPhone 6S Plus200 TL229 TL
iPhone 6S190 TL200 TL
iPhone 6 Plus180 TL229 TL
iPhone 6160 TL200 TL
iPhone 5S150 TL150 TL
iPhone 5150 TL150 TL
iPhone 5C150 TL150 TL
iPhone SE150 TL150 TL
iPhone 4S149 TL149 TL
iPhone 4149 TL149 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Misafir Reply

  Meraba ıphone sadece ön cam dğişimi apple garantisini bozuyormu acaba

  13 Mayıs 2019 at 15:42
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Bu konuda çok çeşitli söylentiler mevcut, bazı müşterilerimiz garanti sorunu yaşanmadığını söyledi aslında bu durum şu şekilde değerlendiriliyor. Avrupa standartlarında cihaz içinde onarım sürecinde diğer alanlar zarar görmemiş durumda ise bu parçaların garantisi devam etmektedir.

   Fakat biz cep market olarak sizlere üzülerek bu durumun çok değişken olduğunu belirtmek istiyoruz, o anki Apple servis personeli bu kararı kendisi verebiliyor yada bu sistemin şu an tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyoruz diyebiliriz.

   Bizim tavsiyemiz şu yönde olacaktır, cihazınızın garanti dışı kalma ihtimalini göz önünde bulundurup kalan süreyi değerlendirmeniz yönünde.

   Aşağıda bazı kaynaklarda benzeri açıklamalar yapılmış bunlara’da göz atabilirsiniz, fakat hiç biri bu konuda sizlere gerçek cevabı veremeyecektir

   Harici aklınıza takılanları sormak için bizlere dilediğiniz an yazabilirsiniz, geçmiş olsun dileklerimiz ile.

    

   Bu yazı kaynağı webtekno  

   Eğer değişen ekran telefonunuzda başka bir parçayı bozmadıysa, sıkıntı yok, diğer parçaların garantisi devam ediyor. Ancak aksi takdirde telefon garanti dışı kalıyor ve kullanıcıya ücret yansıtılıyor. Yine aynı şekilde, dışarıdan değiştirilen ekran sorunluysa eğer, yine kullanıcı hatası olarak değerlendiriliyor. Kullanıcının üçüncü parti bileşenin Apple bileşeniyle değiştirilmesini istemesi durumunda da yine ödeme yapılması gerekiyor.

   https://www.webtekno.com/disarida-yapilan-tamir-garantiyi-bozmayacak-h25777.html 

    

   Bu yazıda shiftdelete

   Ekranı değişen iPhone modelleri için garanti müjdesi!
   MacRumors tarafından elde edilen bilgilere göre Cuma günü Apple tarafından gönderilen bir bildiri ile tüm mağaza çalışanlarına, üçüncü parti servislertarafından ekran değişimi yapılan iPhone’lara garanti hizmetinin kısmi olaraksunulacağı belirtildi.

   https://shiftdelete.net/ekrani-degisen-iphone-modelleri-icin-garanti-mujdesi-79654  

   13 Mayıs 2019 at 18:18

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir