Ekranı Hasarlı iPhone Garantiye Alınır mı?

iPhone Ekran Hasarı Garantiden Sayılır mı?

Ekranı Hasarlı iPhone Garantiye Alınır mı?

Ekranı hasarlı iPhone Apple tarafından garantiye alınır mı, garanti kapsamında ücretsiz ekran değişimi yapılır mı merak edilen konular arasında yer alıyor. Apple maalesef hiçbir ekran hasarına garanti vermemekte ve ücretsiz tamir yapmamaktadır.

iPhone Ekran Hasarı Garantiden Sayılır mı?

Apple hiçbir ekran hasarına garanti vermemektedir. Bunun başlıca nedeni ekranların çok kolay hasar alan parçalar olmasıdır ve dolayısıyla kırılmayacağının “garantisini” vermek mümkün değil. Aynı işlem bizim için de geçerli. Hiçbir teknik servis değiştirdiği ekranın kırılmayacağını söyleyemez.

CepMarket’te tüm Apple iPhone’lar için ekran değişimi yapılmaktadır. iPhone ekranınız ister kırık isterse yalnızca görüntü vermiyor olsun teknisyenlerimiz tüm modellerin LCD değişimini gerçekleştirmektedir. Bunun için gerekli olan süre ortalama 1 saat olmaktadır. Bazı modellerde daha uzun ya da daha kısa olabilir ancak cam değişimine göre kesinlikle oldukça hızlıdır. Apple’da gerçekleştirilen ekran değişimleri ise yalnızca günleri ve haftaları bulmuyor aynı zamanda oldukça pahalı oluyor.

Servisimizde sadece Orijinal Ekipman Üreticisi / OEM kalite ekranlar bulunduruyoruz. Bunlar cihazdan çıkarılan orijinal ekranlardan herhangi bir eksisi ya da artısı bulunmayan farksız ekranlardır. Aynı üretici tarafından üretilir ve pazara sunulurlar. Apple ekran değişimlerini ücretli yaptığından, bu parçaların varlığı büyük önem taşımaktadır. Ancak her serviste kullanılmazlar. Biz kalite ve müşteri memnuniyetine değer verdiğimizden bu ekranları önemsiyor ve kullanıyoruz.

Cep Telefonu Ölü Piksel Tamir Fiyatları

Ocak 2021 – iPhone Ekran ve Cam Değişimi Fiyatları

Model Cam Değişimi Fiyatı Ekran Değişimi Fiyatı
iPhone XS MAX 1200 TL 2600 TL
iPhone XS 700 TL 1099 TL
iPhone XR 1400 TL
iPhone X 600 TL 1450 TL
iPhone X Arka Cam 399 TL
iPhone 8 Plus 350 TL 240 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam 399 TL
iPhone 8 300 TL 240 TL
iPhone 8 Arka Cam 399 TL
iPhone 8 Kırmızı Arka Cam 399 TL
iPhone 8 Plus Kırmızı Arka Cam 399 TL
iPhone 8 (PRODUCT) RED™ Special Edition Arka Cam 399 TL
iPhone 8 Plus (PRODUCT) RED™ Special Edition Arka Cam 399 TL
iPhone 7 Plus 250 TL 220 TL
iPhone 7 220 TL 250 TL
iPhone 6S Plus 200 TL 229 TL
iPhone 6S 190 TL 200 TL
iPhone 6 Plus 180 TL 229 TL
iPhone 6 160 TL 200 TL
iPhone 5S 150 TL 150 TL
iPhone 5 150 TL 150 TL
iPhone 5C 150 TL 150 TL
iPhone SE 150 TL 150 TL
iPhone 4S 149 TL 149 TL
iPhone 4 149 TL 149 TL

Yorumlar (2)

 • Müşteri Reply

  Meraba ıphone sadece ön cam dğişimi apple garantisini bozuyormu acaba

  13 Mayıs 2019 at 15:42
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Bu konuda çok çeşitli söylentiler mevcut, bazı müşterilerimiz garanti sorunu yaşanmadığını söyledi aslında bu durum şu şekilde değerlendiriliyor. Avrupa standartlarında cihaz içinde onarım sürecinde diğer alanlar zarar görmemiş durumda ise bu parçaların garantisi devam etmektedir.

   Fakat biz cep market olarak sizlere üzülerek bu durumun çok değişken olduğunu belirtmek istiyoruz, o anki Apple servis personeli bu kararı kendisi verebiliyor yada bu sistemin şu an tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyoruz diyebiliriz.

   Bizim tavsiyemiz şu yönde olacaktır, cihazınızın garanti dışı kalma ihtimalini göz önünde bulundurup kalan süreyi değerlendirmeniz yönünde.

   Aşağıda bazı kaynaklarda benzeri açıklamalar yapılmış bunlara’da göz atabilirsiniz, fakat hiç biri bu konuda sizlere gerçek cevabı veremeyecektir

   Harici aklınıza takılanları sormak için bizlere dilediğiniz an yazabilirsiniz, geçmiş olsun dileklerimiz ile.

    

   Bu yazı kaynağı webtekno  

   Eğer değişen ekran telefonunuzda başka bir parçayı bozmadıysa, sıkıntı yok, diğer parçaların garantisi devam ediyor. Ancak aksi takdirde telefon garanti dışı kalıyor ve kullanıcıya ücret yansıtılıyor. Yine aynı şekilde, dışarıdan değiştirilen ekran sorunluysa eğer, yine kullanıcı hatası olarak değerlendiriliyor. Kullanıcının üçüncü parti bileşenin Apple bileşeniyle değiştirilmesini istemesi durumunda da yine ödeme yapılması gerekiyor.

   https://www.webtekno.com/disarida-yapilan-tamir-garantiyi-bozmayacak-h25777.html 

    

   Bu yazıda shiftdelete

   Ekranı değişen iPhone modelleri için garanti müjdesi!
   MacRumors tarafından elde edilen bilgilere göre Cuma günü Apple tarafından gönderilen bir bildiri ile tüm mağaza çalışanlarına, üçüncü parti servislertarafından ekran değişimi yapılan iPhone’lara garanti hizmetinin kısmi olaraksunulacağı belirtildi.

   https://shiftdelete.net/ekrani-degisen-iphone-modelleri-icin-garanti-mujdesi-79654  

   13 Mayıs 2019 at 18:18

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!