Ekran Sararması Morarması Garantiye Girer mi?

Blog sayfasına dönün
Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görmek

Ekran Sararması Morarması Garantiye Girer mi?

Ekran sararması ya da ekran morarması durumları en çok AMOLED ekranlı Samsung telefonlarda görülmekle birlikte diğer OLED ve LCD ekranlı cihazlarda da görülebilmektedir. Ekran sararmasının birçok farklı nedeni bulunuyor ve ekran morarmasında olduğu gibi cihazın düşürülmesi ya da ekranının fiziksel darbeye veya basınca maruz kalmasından dolayı oluşabiliyor. Önce ekran morarmasının nasıl oluştuğundan bahsedelim ve bunu sararma durumuyla kıyaslayalım.

Ekran Morarması Neden Oluşur?

Ekran morarması telefon yere düşürüldüğünde (özellikle de ekranının üzerine denk gelirse) yaşanmaktadır. Ekran onarılamaz bir parça olduğundan düşme sonucu görüntünün oluşumundan sorumlu kristal tüpler kırılır ve içlerindeki sıvı dışarı sızar. Tüplerdeki sıvı dışarı sızmaya başladığında bu bahsedilen mor görüntüyle karşılaşırsınız. Sızma siz ekrana dokundukça artar ve sonunda tüm ekran siyah renge bürünebilir. Tek çözümü ekran değişimi olmaktadır.

Telefon Ekran Kaliteleri: Ekran Türü Sıralaması

Ekran Sararması Neden Oluşur?

Ekran sararması iPhone’larda bulunan Ekran özelliği ile meydana gelebiliyor. Özellikle geceleri kendiliğinden açılan otomatik bir özelliktir ve istenirse kapatılabilir. Ancak hem Android hem de iPhone’da ekran sararmasının arıza kaynaklı başka nedenleri de bulunmaktadır. Öncelikle otomatik parlaklık ayarının kapalı olduğundan emin olun ve tekrar gözlemleyin. Eğer ekran sararması devam ediyorsa o halde ekranınızda benzer bir hasar oluşmuş ve ekran değişimi gerekli demektir.

Garantiye Girer mi?

Sorun genellikle garantiye girmemektedir. Hem ekran sararması hem de morarmasında (özellikle sararmada) ekran görüntüsü alın ve bu görüntüyü bilgisayarınıza yollayın. Görüntü bilgisayar ekranında sarı veya mor görünmüyorsa o halde sorun kesinlikle düşme, su hasarı veya darbe bazlı ekran arızası demektir. Bunun için CepMarket’te hızlı ve güvenilir ekran değişimi yaptırabilirsiniz. iPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi, LG ve diğer tüm markalar için ekran değişimi seçeneklerimiz bulunuyor.

Ekran Tamir ve Değişim Videomuz

26 Eylül 2020 – Ekran Değişimi Fiyatları

Model ve ParçaFiyat
Samsung Galaxy Note 8 Ekran Değişimi1599 TL
iPhone 6s Plus Ekran Değişimi229 TL
General Mobile GM5 Plus Ekran Değişimi245 TL
Samsung A5 2015 Ekran Değişimi349 TL
Samsung Galaxy S10 Ekran Değişimi1550 TL
Samsung Galaxy S10e Ekran Değişimi1000 TL
Cep Ekran Değişimi Kadıköy

Ücretsiz Kargoyla Ekran Değişimi

Kadıköy merkezli mağazamızla tüm İstanbul’a ekran değişimi ve ekran tamiri seçenekleri sunuyoruz. Ancak bizlere Türkiye’nin diğer illerinden de ulaşmak isteyen müşterilerimiz oluyor. Onlar içinse Yurtiçi kargoyla (İstanbul dahil) ücretsiz ekran değişimi seçeneği sunuyoruz. Böylece hem gidiş hem dönüşte taşıma ücreti ödemeniz gerekmiyor. Daha fazla bilgi almak için şimdi bize telefon açabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün