Ekran Hassasiyeti Arttırma – Nasıl yapılır?

Hemen AraYol Tarifi AlWhatsApp’tan Yaz

Kargo Cepmarket

Ekran Hassasiyeti Arttırma

Ekran hassasiyeti artırma kullanıcıların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Android telefonların en önemli özelliği kullanıcısına cihazı üzerinde geniş seçenekler sunması. Bu da sahip olduğu telefonun birçok ayarını değiştirebilmesine ve kendisine göre özelleştirmesine izin veriyor. Ekran hassasiyeti artırma bu konulardan biri.

Ekran Hassasiyeti Arttırma

Ekran Hassasiyeti Nasıl Artırılır?

Android’de ekran hassasiyetini kontrol etmenize yarayan bir özellik bulunuyor. Her ne kadar başlı başına bir erişebilirlik özelliği olmasa da örneğin, motor yeteneklerinde sorun yaşayan insanlar için faydalı olabiliyor. Doğru noktaya dokunduğunuzdan daha iyi emin olmak için ekran hassasiyetini düşürmeyi seçebilirsiniz. Tabii böyle bir ekranı kullanmak normalden daha fazla efor gerektirecektir.

Diğer taraftan ekranı normal bir şekilde kullanmak için fazla büyük geliyorsa benzer şekilde ekran hassasiyetini artırmayı seçebilirsiniz. Android Lollipop telefonları ilk çıktığında dikkatleri çeken farklılıklardan biri ekran hassasiyetinin azalmış olmasıydı. Bu da ekranı kullanmayı önceki Android’lerden daha eforlu hale getiriyordu. Yüksek ekran hassasiyeti Talkback gibi özellikler için de daha iyi olabilir.

Elbette kırılmaz cam ya da diğer adıyla koruyucu cam (temperli cam) konusuna değinmeden geçmek olmazdı. Bu camlar her ne kadar akıllı telefonların pahalı ekranları için fazladan bir koruma katmanı sunsa bile doğru ürünler seçilmedi takdirde ekran dokunmatik hassasiyetinin azalmasına neden olabiliyorlar. Neyse ki Android telefonlarda bu hassasiyeti daha yüksek bir noktaya getirerek çözülebiliyor. iPhone‘da ise adımlar biraz daha farklı.

Telefonda Karanlık Ekran Sorunu

Android

  • Ayarlar’a dokunun.
  • Dil ve Girdi başlığını seçin.
  • Ekranı en aşağıya doğru kaydırın ve işaretçi hızına basın.
  • Kaydırma çubuğunu kullanarak ekranı daha hassas hale getirin.
  • Tamam’a basarak onaylayın.

iPhone

  • Ayarlar >
  • Genel >
  • Erişilebilirlik >
  • 3D Touch

2 Nisan 2020 – iPhone Nano Ekran Koruyucu Fiyatları

ModelFiyatı
iPhone 5s
19.90 TL
iPhone 8 – 8 Plus 29.90 TL
iPad Pro
49.90 TL
iPhone 7 – 7 Plus
29.90 TL
iPhone 6 Plus
29.90 TL
iPhone 6 29.90 TL