Dokunmatik Entegresi Tamiri

Dokunmatik Entegresi Tamiri

Dokunmatik Entegresi Tamiri

Dokunmatik entegresi tamiri iPhone’larda en çok ihtiyaç duyulan çözümü karmaşık işlemler arasında yer alıyor. Dokunmatik entegresini başlı başına değiştirmek kolay olmakla birlikte lehimlenmiş bulunan dokunmatik çipini değiştirmek çok daha farklı bir işlemdir.

Dokunmatik Entegresi Tamiri

CepMarket tüm iPhone’ların dokunmatik entegresi tamiri yapılır. Peki dokunmatik entegresinin ne zaman değiştirilmesi gerekir? Ne yazık ki bunu anlamak sıradan bir kullanıcı için teferruatlı ve masraflı olabilir. Dokunmatiği çalışmayan telefonda önce ekran değişimi işlemi yapılmaya çalışılır. Çünkü arızanın dokunmatik ekranda olduğu düşünülür. Ekran panelinin yenilenmesi ona bağlı bulunan dokunmatik ekranın da yenilenmesini sağlayacaktır. Ancak dokunmatik arızası hemen çözülmeyebilir.

Dokunmatik entegresi arızası kendini ekranda dalgalanmalar ya da gri şeritlerle belli edebilir. Bu bulgulara sahipseniz doğrudan servisimize uğrayın ve entegrenizi kısa sürede değiştirin.

Ekran değişimi için ayrılan zamanın ardından mağaza teknisyeni dokunmatiğin çalışmadığını fark ettiğinde ikinci adım dokunmatik entegresini kontrol etmek olacaktır. Dokunmatik entegresi tamirinde entegreye ulaşmak için tüm telefonun baştan aşağı sökülmesi gerekir. İşinde yeterince tecrübeli olmayan servisler bunu reddedebilir ve dolayısıyla daha tecrübeli servisleri bulmanız gerekebilir. Bu servislerden biri olan CepMarket’te Samsung, iPhone, Huawei, LG ve Nokia telefonlardan diğer tüm markalara kadar dokunmatik entegresi tamiri yapılmaktadır.

  Kırık Ekran Değişimi

Servisimiz dokunmatik entegresini doğrudan değiştirmektedir. Dokunmatik entegresinin üzerindeki çipleri yenilemek mümkün olmakla birlikte bu efora değecek bir işlem değildir ve çoğu durumda entegrenin çıkarılması daha hızlı ve daha az masraflıdır. iPhone’larda bu entegrenin adı Touch IC olmaktadır. Touch IC’leri değiştirmek diğer telefonlarda olduğu gibi ortalama 1,5 saat sürer ve müşterilerimiz cihazlarını beklerken teslim alabilirler.

Nisan 2021 – Dokunmatik Entegresi Fiyatları

ModelÜrün & HizmetÜcreti
iPhone X
Dokunmatik Entegresi Değişimi TL
iPhone 8 Plus
Dokunmatik Entegresi Değişimi TL
iPhone 8
Dokunmatik Entegresi Değişimi TL
iPhone 7 Plus
Dokunmatik Entegresi Değişimi TL
iPhone 7
Dokunmatik Entegresi Değişimi TL
iPhone 6 Plus
Dokunmatik Entegresi Değişimi400 TL
iPhone 6
Dokunmatik Entegresi Değişimi400 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir