Cep Telefonuna Taksit Sınırlaması

Geçtiğimiz yıllarda ilk kez hayata geçirilen alışverişte taksit sınırlaması şimdi akıllı telefonlar için bir kez daha ele alınmak üzere. Hükümetten gelen açıklamaya bakılırsa akıllı telefon taksit sınırlaması bu yıl değişiyor.

Cep Telefonuna Taksit Sınırlaması
Cep Telefonuna Taksit Sınırlaması

Akıllı Telefon Taksitlerinde Son Durum 2 Nisan 2020

Cep telefonu taksit sınırlması geçtiğimiz yıl kaldırılmış ancak iç piyasaya hareketliliği göz önüne düşünülerek daha sonra tekrar uygulamaya koyulmuştu. Akıllı telefon taksitleri BDDK tarafından paylaşılan taslak ile şimdi biraz daha aşağı indirilecek.

Bundan önce yayımlanan BDDK bildirisinde önceleri 24 aya kadar uzatılabilen cep telefonu taksitleri 12 aya indirilmişti. 1 Eylül tarihinde başlayacak yeni kurala göre bir akıllı telefon taksidi artık 6 ayı geçmeyecek.

Hedefte iPhone gibi şu anda piyasanın en pahalı akıllı telefonları var. Bu değişiklik ile birlikte cep telefonu taksidi için ödenen maksimum miktar asgari ücreti aşmayacak. Ülkemizde her yıl 36 milyar lira değerinde akıllı telefon satın alındığı düşünüldüğünde, yeni sistemle bu tüketim çılgınlığının biraz olsun frenleneceği tahmin ediliyor.

Telefonda Siyah Ekran Sorunu

2 Nisan 2020 –

ModelYapılan İşlemDeğişim Fiyatı
İşçilik Süresi60 – 90 DK Yoğunluğa Bağlı Değişken
KargoÜCRETSİZTüm Türkiye’ye Aynı Gün Gönderim
ÖdemeONLINENakit, Kredi Kartı, Havale & EFT