Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor

Açma kapa tuşunun çalışmaması cihazınız için yolun sonu gibi görünüyor olabilir. Ancak endişelenmeyin, telefonunuzun güç düğmesi çalışmıyor olsa bile cihazınızı kullanmaya devam etmenizi sağlayan birçok alternatif yol var. Bunlar aradığınız çözümleri sağlamadığında ise cihazınızı her zaman kolayca tamir ettirebilirsiniz. Açma kapama tuşu çalışmayan cihazı CepMarket gibi bir teknik servise götürmeden önce aşağıdakileri deneyin.

Ekrana Çift Dokunarak Uyandırma

  • Açma kapama tuşu çalışmayan cihazda ekrana çift dokunarak uyandırma özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Bu yolla ekranı açabilir ve parolayı girerek kilit ekranını atlayabilirsiniz.
  • Cihazınıza erişemiyorsanız bilgisayardan Play Store ya da App Store’a telefonunuzdaki aynı hesapla giriş yapın ve çift dokunmayla ekranı uyandırmayı sağlayan bir uygulamayı uzaktan yükleyin.
  • Uygulama otomatik olarak telefonunuza indirilir ve kurulur.

Telefon Kapalıysa ve Açılmıyorsa

Açma kapama tuşu çalışmayan cihazda telefonu açmak için Home tuşuna ve ses tuşuna aynı anda basabilirsiniz. Cihaz normal şekilde açılmaya başlar. Telefonu bir süre bu şekilde kullanmayı deneyebilirsiniz.

Samsung Güç Tuşu Tamiri

Eğer yukarıdaki adımlar sizin için yeterli değilse cihazınızı daima CepMarket gibi tecrübeli servislerde tamir ettirebilir ve arızalı açma kapama tuşu yerine yeni bir tanesine sahip olmasını sağlayabilirsiniz. CepMarket’te Samsung, LG, Xiaomi, Apple iPhone ve Huawei gibi tüm markalarda açma kapama tuşu tamiri ve değişimi yapıyoruz. Parçalarımız A kalite olup gerek basma hissiyatı gerekse kullanım ömrü ve tepki hızı noktasında orijinali ile tamamen aynıdır.

19 Şubat 2020 – Açma Kapama Tuşu Değişimi Fiyatları

ModelFiyat
iPhone 6s Açma Kapama Tuşu Değişimi 150 TL
iPhone 6 PLUS Açma Kapama Tuşu Değişimi 150 TL
iPhone 6s PLUS Açma Kapama Tuşu Değişimi 150 TL
Samsung Galaxy S8 Açma Kapama Tuşu Değişimi 149 TL
Samsung Galaxy S8 Plus Açma Kapama Tuşu Değişimi 149 TL
Samsung Galaxy Note 8 Açma Kapama Tuşu Değişimi 149 TL